20 méteres fa tetején ragadt, majd az érkező mentőhelikopter rotorszele lefújta a siklóernyőst Vértesszőlősnél

Nagy Donát 2020-07-06 07:57:00
A hírek szerint akkorát zuhant, hogy a helyszínen újra is kellett éleszteni a férfit.

Egy 20 méter magas fa tetején akadt fenn egy siklóernyős Vértesszőlős térségében a vasárnap kora délutáni órákban, közölte a Honvédelmi Minisztérium az MTI-vel.

A közlés szerint a Magyar Honvédség légi kutató-mentő központját az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság munkatársai értesítették, ám a pápai bázisrepülőérről kiérkező szolgálat a helyszín adottságai miatt nem tudott légi mentést végrehajtani, ezért a katasztrófavédelem munkatársai a kutató-mentő szolgálat helikopterének személyzetével közösen segítettek a bajba jutott siklóernyősön - írja az MTI.

Az Index viszont úgy tudja, a vasárnapi mentés korántsem volt ennyire egyszerű, ugyanis a lapot több szemtanú és az esetet közelről ismerő forrás is arról tájékoztatta, hogy a szerencsétlenül járt férfi eleinte biztos pozícióban tudott elhelyezkedni a fa tetején.

A Facebook-oldalán több posztot is megosztott a kialakult helyzetről, ám amikor a segítségére igyekvő helikopter a közelébe ért, annak rotorszele lefújta, így leesett.

Fotó: honvedelem.hu

A cikk szerint a bajba jutott férfit a 20 méteres zuhanás után a helyszínen újra kellett éleszteni, kórházba szállították, azóta intenzív osztályon küzdenek az életéért, állapota kritikus.

Az Index úgy tudja: a siklóernyős férfi képzett alpinista volt, aki a fáról jelezte is, ha feljuttatják hozzá a megfelelő felszerelést, le tud mászni. De már úton volt a segítségére siető ipari alpinista is, amikor a tűzoltók, majd a honvédség intézkedni kezdtek. A siklóernyős egy kb. 30 centiméter átmérőjű ágon talált menedéket, ez törhetett le alatta a hatalmas helikopter forgószárnyszele miatt.

Az esettel kapcsolatos kérdéseinket feltettük a Honvédelmi Minisztériumnak is. Amint megérkezik a válaszuk, cikkünket frissítjük, vagy írunk egy másikat.

Képünk illusztráció

Forrás: Index

Szólj hozzá!

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban. 

Magyar Péter: Lázár János tűnjön el a közéletből, vagy nyilvánosan kérjen bocsánatot, amiért leszlovákozta a TISZA felvidéki származású képviselőjelöltjét!

Liszt Ferenc szerinted magyar volt? Az aradi vértanúk? Mádl Ferenc elég magyar volt neked? - teszi fel a kérdést a pártelnök.

245 közadat-pert bukott el az állam az elmúlt 5 évben

Mit titkolnak az állami cégek, és leginkább: miért?

Szlovákiában akár 6 hónapos börtönbüntetés is kiszabható azokra, akik megkérdőjelezik a Beneš-dekrétumokat

Újabb lendületet vett a németek, és magyarok kollektív bűnösségét kimondó jogszabálycsomag.

Pezsgős évbúcsúztató a győri Esterházy-palotában

Ingyenes tárlatvezetéssel és koccintással zárul az év a város egyik legszebb kiállítóterében.