2,6 milliárd forintot kap a szombathelyi épülő fociakadémia a kormány Gazdaságvédelmi Alapjából

Farkas Bazsi 2020-07-01 18:54:00
A pénz eredetileg a koronavírus-járvány negatív gazdasági hatásainak mérséklését és a gazdaság talpra állítását szolgálta.

Összesen 191 milliárdot oszt szét a kormány a Gazdaságvédelmi Alapból - ez kedden este jelent meg a Magyar Közlönyben, amit az mfor.hu szúrt ki.

A koronavírus-járvány első hullámának lecsengésével a kormány úgy gondolhatja, hogy már nincs szükség akkora "tartalékra" a költségvetésben, elég fokozatosan egyre kevesebb forrás az alapban, ezért sorra szabadítják fel az ide átcsoportosított pénzeket. 

Ami pedig most pénzt kapott:

  • a legtöbb pénz, 85 milliárd forint a kiemelt közúti projektere megy,
  • 69,3 milliárd forintot a koronavírus-járvány követkzetében szükségessé vált versenyképesség-növelő támogatásra csoportosítanak át. Ez a támogatás folyamatosan kapja az újabb és újabb forrásokat, így ezzel az összeggel már bővel 200 milliárd forint felett jár a teljes keretösszeg.
  • 10 milliárd a turisztikai fejlesztési célelőirányzatra került át,
  • 8,1 milliárd a vasúthálózat fejlesztésért szolgálja,
  • 6,6 milliárdot kap a Budapesti Bozsik Stadion projektje,
  • 2,6 milliárdot a nyugat-magyarországi utánpótlás-nevelési centrum beruházása,
  • közel 1 milliárdot a Nemzeti Sportközpontok kap,
  • két előirányzatra átcsoportosított pénzzel összesen 1 milliárd megy a Magyar Művészeti Akadémiának,
  • 833 millió megy a művészeti intézményeknek,
  • 700 millió pedig a közgyűjteményekre,
  • 415 millió a közművelődési szakmai feladatokat szolgálja,
  • 404 millió forintot a gyógyító-megelőző ellátás intézetei kapnak,
  • 350 millió megy a Petőfi Irodalmi Múzeumnak,
  • egyéb kulturális intézmények pedig 250 millióhoz jutnak.

Legutóbb áprilisban látogattunk ki az eredetileg 6 milliárd forintból épülő Akadémiához, akkor a járvány közepén is gőzerővel ment a munka. Az építkezést tavaly áprilisban jelentette be a Nemzeti Sportközpontok, a tendert a Mészáros Lőrinchez köthető ZÁÉV Zrt. nyerte el. 

A létesítményt 15 évre kapta bérbe az Illés Sportakadémiát üzemeltető Illés Sportalapítvány, amelynek havi 400 ezer forint plusz áfát kell majd fizetnie havonta bérleti díjként. 

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.