165 millió forintot csalt ki ismerőseitől egy nagykanizsai férfi

Vágvölgyi Bálint 2019-02-20 16:59:00
Alig néhány százezer forintot fizetett csak vissza.

Jelentős kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalássorozat miatt emeltek vádat egy nagykanizsai autószalon volt tulajdonosa ellen, aki több mint 160 millió forintot csalt ki ismerőseitől üzleti ajánlatokkal - közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-vel.

Pirger Csaba közlése szerint a most 34 éves férfi 2007-től társtulajdonosa, 2010-től pedig ügyvezetője volt egy autószalont üzemeltető nagykanizsai kft.-nek, az üzletrészeket tulajdonostársával közösen azonban 2012-ben, illetve 2013-ban értékesítette. A kft. új tulajdonosai a férfit ezután is alkalmazták, de a pénzügyi problémákat tapasztalva 2014 nyarán leváltották ügyvezetői pozíciójából.

A cég már 2010-től jelentős működési és finanszírozási problémákkal küzdött, adóhatósági eljárások is folytak, ezért az ügyvezető magánszemélyektől és pénzintézetektől is vett igénybe kölcsönöket úgy, hogy azok visszafizetése nem volt biztosított. A cég ellen tartozásai miatt több esetben is végrehajtást rendeltek el.

A férfi a vállalkozás ingatlanvagyonára, tervezett autóeladásokra, illetve kedvező befektetésekre hivatkozva magánszemélyként hét embertől összesen több mint 165 millió forint kölcsönt kért, de ennek töredékét sem fizette vissza. Még évekkel ezután is, hogy sem tulajdonosa, sem ügyvezetője nem volt már a cégnek, a kft. vagyonára hivatkozva szerzett kölcsönöket.

A vádirat szerint több részletben kért pénzt ismerőseitől, a legkisebb összeg együttesen 6,5 millió, a legnagyobb összesen közel 45 millió forint volt.

A kölcsönök visszafizetésére mindig megállapodott valamilyen határidőben, többször szerződéseket is kötött, illetve ingatlanokat vagy autókat ajánlott fel fedezetként, de a megtévesztéssel megszerzett összegekből alig néhány százezer forintot fizetett csak vissza.

A Nagykanizsai Járási Ügyészség hétrendbeli, jelentős kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás miatt emelt vádat a férfi ellen.

(via MTI)

 

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.