136 millió dollárt kaszált a karácsony alatt az új Star Wars

Farkas Bazsi 2019-12-29 21:12:00
A film globális bevétele már elérte a 725 millió dollárt

Hetvenkétmillió dolláros jegybevételre tett szert a hét végén a Star Wars: Skywalker kora az észak-amerikai mozikban, az ötnapos karácsonyi ünnepek alatt a Disney új-filmje 136 millió dollárt zsebelt be iparági becslések szerint.

Ezzel Észak-Amerikában már 361 millió dollárt forgalmazott a bemutatása óta eltelt alig két hétben - olvasható a Variety.com filmes hírportálon.

A film globális bevétele már elérte a 725 millió dollárt

Ugyan a harmadik Star Wars trilógia záró mozija nyitóhétvégéjén 20 százalékkal elmaradt a két előző filmtől, a 2015-ben bemutatott Az ébredő Erőtől, valamint a 2017-es Az utolsó Jediktől, mostanra már szinte utolérte azokat, és hamarosan túl fogja szárnyalni az egymilliárd dolláros jegybevételt, ami jól jelzi a Disney páratlan uralmát a 2019-es kasszasikerlistán. Ez lehet idén a stúdió hetedik filmje, amely átlépi a egymilliárd dolláros jegyeladást.

A Sony két karácsonyi sikert is elkönyvelhet: a Jumanji - A következő szint című családi kalandfilmje az ötnapos ünnep alatt 59 millió dollárral növelte jegyeladásait, és a kasszasikerlista második helyén maradt. A hazai forgalmazásban már elérte a 175,7 millió dollárt.

A Kisasszonyok című romantikus filmdrámájára Greta Gerwig rendezésében 29 millió dollárért váltottak jegyet a nézők, amivel a film a toplista harmadik helyére került.

A tíz napja bemutatott Macskák című musical a kilencedik helyre esett vissza, mivel csak 8,7 millió dollárt forgalmazott a hosszú hétvégén. Andrew Lloyd Webber musicaljének Tom Hopper rendezte filmadaptációjára eddig csupán 17 millió dollárért váltottak jegyet az észak-amerikai mozikban, és globálisan is csak 100 millió dollárt hozott.


 

Szólj hozzá!

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.

A női testbeszéd titkai: kommunikáció az érzelmek által

Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik

Garázsok, üzlethelyiségek és irodák is bérelhetők Győrben

Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.