"Az ellenzék kezdettől fogva falaz Czeglédy Csabának"

ugytudjuk.hu 2019-05-18 15:05:00
Ezt Halász János, a Fidesz frakciószóvivője mondta az újságíróknak szombaton, Debrecenben.

Csütörtökön jött a hír, miszerint két év két hónap börtönre ítélték Czeglédy Csaba cégének alvállalkozóját, ugyanis a makói iskolaszövetkezet vezetője elismerte bűnösségét, ráadásul olyan, bizonytalan forrású sajtóhírek is felreppentek, miszerint titkos trezorjai voltak Czeglédynek.

A frakcióvezető ennek kapcsán az MTI-nek azt mondta: ha a hírek igazak, az azt jelenti, hogy az ellenzéki képviselők segítettek Czeglédynek abban, hogy "eltüntesse a nyomokat", cserébe pedig a DK európai parlamenti képviselőjelöltje "pénzelhette őket". Szerinte "Gyurcsányék az EP-listára is azért tették fel, hogy mentelmi jogot adjanak neki".
 

Halász szerint azzal, hogy nyolcan szavaztak Czeglédy mellett és emiatt a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) végül nem függesztette fel a mentelmi jogát, az ellenzékiek "a köztörvényes bűncselekménnyel vádolt Czeglédy oldalára álltak" és "ezzel nehezítik a bűnüldöző szervek munkáját, és lehetővé teszik a gyanúsított számára, hogy bizonyítékokat tüntessen el, vagy az országból elszökjön" - szögezte le Halász János. Czeglédy egyébként korábban többször is hangsúlyozta, nem áll szándékában elhagyni az országot. 
    


 

Szólj hozzá!

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.