Minden előzetes nélkül visszalépett Bob Iger, a Disney vezérigazgatója

ugytudjuk.hu 2020-02-26 20:09:00
Mindenkit meglepett a vezércsere Mickey egér háza táján.

Azonnali hatállyal lemondott a posztjáról Bob Iger, a Disney eddigi vezérigazgatója. Iger 2005-től ült a cég fejénél, az ő idejében iszonyú nagyot nőtt Mickey egér cége. Többek között hozzá köthető a Marvel Studios felvásárlása, de ő szerezte meg a Star Wars-t és a Fox-ot is.

Iger egyébként azután vette át az irányítást, hogy 2005-ben a cég részvényesei szó szerint fellázadtak az addigi irányító, Michael Eisner ellen. Az idő pedig azt mutatja, jól döntöttek a befektetők, hiszen a Disney jelenleg sosem látott magasságokban szárnyal. A vezérigazgató maga is jól keresett a cége sikerén, 2018-ban a második legjobban kereső vezérigazgató volt az Egyesült Államokban, egy év alatt 65 millió dollárt, több mint 20 milliárd forintot tett zsebre, írja a Guardian.

A Walt Disney Company nem tétovázott, már meg is van Iger utódja. A vezetők Bob Chapeket nevezték ki vezérigazgatónak, Chapek a Disney Parks feje volt eddig, érdekes lesz látni, hogyan veszi át az irányítást a szórakoztatóipar legnagyobb monstruma felett, érdekesség, hogy a cég hosszú történelme alatt ő még csak a hetedik vezérigazgató lesz.

Iger szerződése azonban még nem járt le, így ő ügyvezető-helyettesként marad a végnél egészen 2021 végéig. Iger egy közleményben azt mondta, hogy most jött el az ideje annak, hogy távozzon, hiszen elért mindent amit szeretett volna. A közleményben ő is a Fox felvásárlását nevezte meg, valamint a Dissney+ streaming platform elindítását, ami rögtön profitálható, és igencsak sikeres vállalkozásnak bizonyult.

Hollywoodban mindenkit megdöbbentett a hír, senki sem gondolta volna, hogy pont ilyen sikerek után dobja majd be a törölközőt Iger. Susan Arnold, a Disney egyik igazgatója viszont azt mondja, már évekkel ezelőtt nekiálltak gondolkodni, hogy ki legyen Iger utódja, őket nem döbbentette meg a hír.

Szólj hozzá!

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.