Hamiltoné a pole pozíció Monacóban

Fehér Buda 2019-05-25 16:49:00
A címvédőnek idén is jó szezonja van.

A címvédő és ötszörös világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes pilótája futotta a leggyorsabb kört a Forma-1-es Monacói Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről. A vb-pontversenyben vezető 34 éves brit sztárnak ez az idei második és pályafutása 85. pole pozíciója.

Hamilton mellől csapattársa, a finn Valtteri Bottas startolhat majd, míg a harmadik rajtkockát Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája foglalhatja el. A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája Verstappen mellől startol, míg az ötödik pozícióból a francia Pierre Gasly (Red Bull) kezdheti majd meg a versenyt.

Az időmérő első szakaszában a Ferrari óriási hibát követett el, ugyanis a hazai közönség előtt versenyző Charles Leclercet nem küldte ki a pályára az utolsó percekben, a fiatal monacói pilóta korábban megfutott körideje viszont nem bizonyult elegendőnek ahhoz, hogy továbbjusson az edzés második etapjába. Külön fájó lehet az olasz istállónak, hogy Leclercet végül éppen csapattársa, Vettel ejtette ki az első szakasz utolsó másodperceiben elért gyors körével. 

A 78 körös Monacói Nagydíj vasárnap 15.10 órakor kezdődik. A rajt előtt egyperces gyászszünettel emlékeznek meg a hétfőn 70 éves korában elhunyt, háromszoros vb-győztes osztrák Niki Laudáról.

(MTI)

Szólj hozzá!

A hétfői közgyűlésen sem vesz részt a győri Fidesz–KDNP 

A frakció szerint a jelenlegi költségvetési tervezet nem biztosít elég forrást a városi létesítmények működtetésére.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.

Trametes versicolor: az immunrendszer titkos fegyvere

Bizonyára hallott már a különféle gyógyító gombákról, amelyek hozzájárulnak mind az emberek, mind az állatok egészségének javításához

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Íme a legjobb programok erre a hétvégére Győrben

Mollywood, Rammstein Tribute, farsang, hangfürdő, és egy tüntetés.