Nagyon megverte a Körmend a Prágát, négy között a vasiak az Alpok Adria Kupában

Vágvölgyi Bálint 2019-01-29 19:35:00
Több mint negyven pont lett közte.

Egis Körmend - USK Praha 94-53 (20-18, 27-11, 20-11, 27-13)

Alpok Adria Kupa, negyeddöntő, 2. mérkőzés
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Kulcsár T., Horváth A., Szalai Zs.

Körmend: Price 23/15, Németh 5, Bradford 8, Hammonds 16/6, Delas 8. Csere: Csorvási 7, Ferencz 12/9, Thames 9/3, Kiss 4, Lajsz -, Balogh 2, Oroszi -.

A Prága legjobb dobói: Appleby 14/3, Mares 12/6, Krivanek 8/6.

Nyolc pontot kellett ledolgoznia Körmendnek a Prága ellen ahhoz, hogy négy közé jusson az Alpok Adria Kupában. A vasi klubvezetés ingyenessé tette a visszavágót, de nem volt telt ház a mérkőzésen. - írja a BB1.hu, kosaras szakportál.

Az elején még felváltva vezettek a csapatok, sok volt a hiba mindkét oldalon. Az első negyedet a Körmend Hammonds és Price vezérletével 20-18-ra megnyerte, így már csak hat pontot kellett ledolgozni a folytatásban.

Price hármasával a 14. percben már az MTE állt továbbjutásra (31-21). Nem sokkal később időt is kértek a csehek. Hiába, teljesen szétesett a játékuk, számolatlanul szórták el a labdákat, amit a hazaiak könyörtelenül kihasználtak. Rákapcsolt Ferencz-kapitány is, az első félidő hajrájára nyílt legnagyobbra az olló. Volt már húsz is közte, a szünetben 47-29 állt a táblán.

A harmadik negyed során végig bőven húsz felett volt a különbség. Sőt, harminc is lett, amikor 67-37-nél Lajsz is pályára került. Eldőlt a meccs is és a továbbjutás is.

Az utolsó négy percben már csak magyarok játszottak a vasiaknál. A száz ezúttal nem lett meg, de így is fölényes körmendi siker született. A továbbjutás tehát megvan,

az elődöntőben pedig akár még a ZTE-t is kaphatja ellenfélül Matthias Zollner együttese.

Szólj hozzá!

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni. 

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.