Donald Trumpnak sikerült megosztania egy olyan videót, amiben a fehér hatalomról kiabálnak a támogatói

Fehér Buda 2020-06-29 17:30:00
Miközben az ország nagy része az afroamerikaiak elleni rendőri túlkapások miatt forrong.

Kicsivel több mint egy hónapja már, hogy rendőri intézkedés során meghalt George Floyd, egy afroamerikai férfi. Az Egyesült Államokban hatalmas tüntetéssorozatot indított el a rendőri kegyetlenség, ami még a világ más országaira is átterjedt. Az amerikai elnök viszont keveset tesz azért, hogy csillapítsa az indulatokat, sőt, a hétvégén sikerült neki kitweetelnie egy olyan rövid videót, amiben a fehér hatalomról kántál egy férfi.

Trump a videót eredetileg azért osztotta meg a követőivel, mert azon az elnök támogatói láthatók. A Fehér Ház viszont azt mondja, hogy az elnök nem vette észre, hogy az egyikük rasszista töltetű mondatokat kiabál a felvételen. Az internetezők viszont gyorsan kiszúrták a dolgot, a videó még így is közel négy órán keresztül volt elérhető Trump profilján. A videó miatt még Tim Scott, az Amerikai Egyesült Államok Szenátusának egyetlen afroamerikai republikánus képviselője is kiakadt, Scott a CNN-nek arról nyilatkozott, hogy a képsoroknak sosem lett volna szabad napvilágra kerülnie.

Cody Keenan, Barack Obama egykori szövegírója szerint azonban teljesen szándékos volt az elnöktől a tweet, Keenan azt mondja, hogy a republikánusok ilyen bújtatott utalásokkal próbálják az oldalukra állítani a szélsőjobbot, és a rasszista választópolgárokat. 

Trumpról egyébként azt beszélik, hogy egyre kevésbé hisz a saját újraválasztásában, a támogatói közül sokan pont azért fordultak el az amerikai elnöktől, mert nem lépett fel elég erősen a rendőri brutalitás ellen. A Black Lives Matter tüntetések láthatóan társadalmi változást indítottak útjára az Államokban, ennek ellenére Trump köti az ebet a karóhoz, folyamatosan elutasította a demonstrációkat, sőt, azzal fenyegetett, hogy beveti az ország hadseregét is azokban a városokban, ahol eluralkodnak az indulatok.

Forrás: The Guardian

Szólj hozzá!

Választási veresége után a „Védvonalat” építi Czunyiné Bertalan Judit

A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”. 

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Pintér Bence : Több mint 665 millió forint mínuszt „termelt” 2025-ben a Győr+ Média

A polgármester szerint végleg összeomlott a hazug, győri propagandagépezet.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.

A női testbeszéd titkai: kommunikáció az érzelmek által

Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik

Garázsok, üzlethelyiségek és irodák is bérelhetők Győrben

Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.