Beperelte Elton Johnt a volt felesége

Fehér Buda 2020-06-26 16:27:00
Renate Blauel kerüli a rivaldafényt, most mégis a nyilvánosság előtt megy szembe az egykori párjával.

A legfelsőbb bírósághoz fordult Renate Blauel, Elton John egykori felesége. Blauel a házasságuk felbomlása után kerülte a rivaldafényt, a nyolcvanas évek közepe óta igazából nem is lehet róla sokat tudni. A nő most mégis jogi útra terelte a kettejük ügyét, a Guardian szerint Blauel a múlt héten adta be a keresetet az angol legfelsőbb bíróságnak. 

A német származású nő még 1983-ban találkozott Elton Johnnal, együtt dolgoztak az énekes Too Low for Zero című albumán. A pár a következő évben házasodott össze Ausztrálioában, Elton John turnéja alatt. Összesen négy évet töltöttek így együtt, a kettejük kapcsolata 1988-ban válással végződött. John ezután jelentette be, hogy igazából homoszexuális, majd nem sokkal később megismerte a férjét, David Furnisht. Az énekes később családot alapított Furnish-sel, a gyermekeik keresztanyjának Lady Gagát kérték fel.

Blauel a válás után tehát szinte teljesen eltűnt a föld színéről, de tavaly mégis előkerült a neve, hiszen ekkor küldték mozikba az Elton John életéről készült Rocketmant. A vásznon Celinde Schoenmaker alakította a nőt, habár csak néhány pillanat erejéig emlegették fel a kapcsolatukat a filmben. 

A Guardian azt írja, hogy nem igazán tiszta, hogy Blauel miért is perel, de az angol lap szerint a film és az lehet a háttérben, hogy John tavaly kiadott egy önéletrajzi művet, amelyben hosszasan ír kettejük kapcsolatáról. John a könyvben bevallja, hogy összetörte Blauel szívét, pedig mindketten szerették egymást. Az énekes azt is leírta, hogy a fájdalom ellenére nem mérgesedett el kettejük közt a kapcsolat, sőt, amikor a későbbi férjével megszülettek a gyermekik, John azt akarta, hogy Blauel találkozzon velük, szerette volna, ha a nő továbbra is az élete része lenne. Erre viszont Renate egyáltalán nem volt hajlandó, azt kérte a pártól, hogy hagyják őt békén.

Blauel emiatt úgy érezheti, hogy megsértették a privát szférához való jogát, valószínűleg most ezért pereli az egykori férjét. 

Forrás: The Guardian

Szólj hozzá!

Csak néma csönd jött válaszul a sárvári fideszes önkormányzati képviselőktől, amikor azt kérdezték tőlük: Kinek van még köze a bucsui Magyar Péter választási indulásához?

Nemrég Varga Károly fideszes önkormányzati képviselő lapunknak vallotta be, hogy ő is gyűjtött ajánlásokat a TISZA miniszterelnökével azonos nevű jelöltnek.

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.