Dézsi Csaba Andrásnak nem jutott olló, így ujjával vágta át a szalagot a győri jégcsarnok avatóján

Papp László Tamás 2020-09-03 16:10:00
Az összesen 2,17 milliárd forint kellett a hokisok új otthonának felépüléséhez.

Átadták a Nemak Jégcsarnokot, a beruházás összesen 2 milliárd 170 millió forintba került. 

Ehhez:

  • a Nemak Győr Alumíniumöntöde Kft. TAO támogatásként 1,7 milliárd forintot,
  • a győri önkormányzat pedig az 500 milliós önerőből, 259 millió forintott biztosított. 

A létesítmény területe több mint 4000 négyzetméter. Az új épületegyüttesben helyet kapott a jégpálya mellett öt csapat és egy bírói öltöző, valamint egy edzőterem is. A főépületben található egy sportbolt, egy melegítőkonyhás vendéglátóipari egység és egy modern oktatóterem. A nézőtér befogadóképessége 1200 fő, amely részeként egy családbarát nézőtéri szektor is megtalálható. A családokat családbarát jegystruktúrával, a mérkőzések alatt gyermek korcsolyaoktatással is várják.

A jégpálya alkalmas hazai első osztályú és nemzetközi jégkorongmérkőzések megrendezésére, edzőtáborok szervezésére is.  Ez a jégcsarnok lesz a helyszíne Győr első téli sport világversenyének 2021-ben, a női U18. div.1/A. jégkorong világbajnokságnak is. A győri klub és a Fehérvár AV19 stratégiai megállapodása értelmében itt lép pályára a Titánok csapata is, motivációt adva a fiataloknak, hogy saját városukban válhassanak első osztályú játékossá – mondta el az avatón Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) győri polgármester. 

A polgármester a jégcsarnok létrehozásában vállalt szerepe elismeréseként a városháza ezüst emlékérmét adományozta David Joseph Tothnak, a Nemak Győri Alumíniumöntöde Kft. ügyvezetőjének, Charles Wassennek, a Dana Hungary Gyártó Kft. igazgatósági tagjának, Bartalis Józsefnek, a Győri Jégsportért Alapítvány kuratóriuma elnökének és Szarvas Zoltánnak, a Győri ETO HC alelnökének – írja a gyor.hu.

A szalagvágáson készült fotón egyébként az látszik, hogy Dézsinek már nem jutott olló, így ő a saját ujjait használva "vágta át" a szalagot. 

Szólj hozzá!

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.

Nyolcan haltak meg két egymást követő balesetben az M1-es autópályán Győr közelében

Egy teherautó és egy munkagép ütközése után újabb tragédia történt, amikor egy kisbusz belerohant a torlódás miatt álló járműbe.

A közép-európai régió fiataljainak fele már találkozott online bántalmazással gyerekkorában

A Republikon V4-es kutatása szerint a probléma nem elszigetelt jelenség, Szlovákiában és Lengyelországban különösen aggasztóak az adatok.

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.

Ha nem tudod, hogy mit csinálj a hétvégén - mutatjuk az összes győri programot

Ünnepi könyvhét, Mozgás Éjszakája, gólyagyűrűzés, hadijáték, kiváló koncertek, miegymás. 

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát – a letartóztatott Váczi Attila még a börtönben is lebukott

Hamis fegyverátírás miatt született jogerős ítélet, miközben a korrupciós perben milliárdos megrendelések, luxusautó és bizalmas rendőrségi iratok is előkerültek.

Pár hónap alatt közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter vagyona

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Kitette az egyetem az SZKKA-t a sportcsarnokból

A kézilabda csapat szerződése június 16-án lejár, új szerződést pedig nem kíván az egyetem kötni. Már a " D" épületben bérelt irodákban sem maradhatnak sokáig.

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.