A Last of Us 2 lett a Playstation 4 legnépszerűbb játéka

Székely Zoárd 2020-06-28 13:37:00
4 millió eladott példány 3 nap alatt.

Ahogy korábban írtunk róla, július 19-én végre megjelent az idei év legjobban várt videójátéka, a The Last of Us Part 2. Mivel a csapból is folyik Ellie bosszúhadjáratának története, talán nem meglepő, hogy ez lett a PlayStation 4 konzol eddigi legkelendőbb exkluzív játéka.

A Sony egy blogbejegyzésben jelentette be, hogy a brutális posztapokaliptikus akciójátékból

mindössze három nap alatt 4 millió példányt értékesítettek,

megelőzve ezzel olyan korábbi kasszasikereket, mint az Uncharted 4, a God of War, a Horizon Zero Dawn vagy éppen a Marvel’s Spider-Man.

Bár a bejegyzés ezt külön nem említi, az eladott példányszám valószínűleg tartalmazza a dobozos és digitális példányokat is. A siker ugyanakkor egyáltalán nem meglepő, hiszen az előző konzolgeneráció legjobb játékaként emlegetett The Last of Us után várható volt, hogy a folytatás letarolja a piacot. 

- Magáról a folytatásról kritika is várható tőlünk, amint így az államvizsga után végre bűntudattól mentesen befejezem a játékot! (a szerk.) - 

Szólj hozzá!

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.