LMP: az akkumulátorgyárak sem mehetnek szembe az emberek érdekeivel

Farkas Bazsi 2023-03-28 13:13:51
Keresztes László Lóránt résztvevő iparági befektetőkhöz szólva kijelentette: végleg elveszítik az emberek bizalmát, ha nem jelennek meg egy közmeghallgatáson.

Az akkumulátoripari befektetőknek és a kormánynak is üzent keddi, budapesti sajtótájékoztatóján az Országgyűlés Fenntartható fejlődés bizottságának LMP-s elnöke, mondván, meg kell érteniük, hogy nem mehetek szembe a magyarok érdekével.

Keresztes László Lóránt egy fővárosi szálloda előtt tartotta tájékoztatóját, ahol az akkumulátoriparág kedden és szerdán tartja konferenciáját.

Az ellenzéki politikus hangsúlyozta: az akkumulátorstratégiát nem lehet az emberek akarata ellenére végrehajtani.

A résztvevő iparági befektetőkhöz szólva kijelentette: végleg elveszítik az emberek bizalmát, ha nem jelennek meg egy közmeghallgatáson, ahogy tették azt Mikepércsen, vagy nem adnak választ a felmerülő kérdésekre, például arra, mennyi vizet használnak fel.

Az üzemeknek a munkavédelmi előírásokat is be kell tartaniuk, ahogy a munkavállalói jogokat is - tette hozzá.

Keresztes László Lóránt emlékeztetett Kaderják Péter, a Magyar Akkumulátor Szövetség vezetőjének szavaira, aki szerint a kockázatokról is őszintén kell beszélni. Hozzátette ugyanakkor: hiába ez a szándék, a kormány nem ezt teszi.

Szólj hozzá!

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.

Az erdő sokkal több, mint fa

Mit adhat nekünk egy természetközelibb erdőkezelés?

A kávé izgalmas múltja és jelenkori forradalma

A kávé, amit ma már világszerte kortyolgatunk, kalandos úton jutott el hozzánk. Kezdetben Etiópia magas hegyei között élvezhették az emberek a kávécserje bogyóit, és ez az egyszerű bogyó hamarosan egy egész kultúra részévé vált.