Halász Bence olyan eredményt szeretne a hazai vb-n, amire minden magyar büszke lehet

Farkas Bazsi 2023-03-28 20:06:53
A szombathelyi Dobó SE kalapácsvetője térde is egyre jobb állapotban van.

A kalapácsvető Halász Bence remek lehetőségnek tartja, hogy hazai közönség előtt léphet dobókörbe az augusztusi világbajnokságon, és olyan eredményt szeretne elérni, amire "büszke lehet majd minden magyar ember".

A Dobó SE 25 éves sportolója az M1 aktuális csatorna megkeresésére elmondta, hogy még magát is meglepte a melegégövi edzőtáborban, ugyanis két év után először tudott gátas szökdeléseket végezni - amit a térdműtéte óta mellőznie kellett -, ennek ellenére sok betegség hátráltatta a téli felkészülésben.

"Több mint egy hónapig fájt a csuklyám, meg a nyakam, mert az egyik dobásnál elszakadt sajnos a kalapács és nyomtam egy hátast, amiben nagyon meghúzódott" - részletezte szerencsétlen balesetét a világbajnoki bronzérmes kalapácsvető, majd hozzátette, hogy bár két és fél hete megvédte címét a téli dobó Európa Kupán, a körülmények azonban nem voltak megfelelőek egy nagy dobáshoz.  

A sportoló azt is hangsúlyozta, hogy versenytársaira is "rájár a rúd", ugyanis az ötszörös világbajnok lengyel Pawel Fajdek is betegséggel küzdött, olimpiai bajnok honfitársa Wojciech Nowicki hasizomszakadást szenvedett, a francia vb-ezüstérmes Quentin Bigot-t nemrég gerincsérvvel, míg a norvég olimpiai ezüstérmes Eivind Henriksennek a szívét műtötték, de úgy gondolja a nyárra mindenki felépül.

Halász szerint csapattársa, Varga Donát nagyon sokat fejlődött, és jó eséllyel ott lehet majd a hazai rendezésű augusztusi világbajnokságon, valamint az olimpiai bajnok Pars Krisztián, és két veszprémi versenyző, Pásztor Bence és Czeller Gábor is kiemelkedik a magyar mezőnyből - a vb-n azonban országonként mindössze három sportoló indulhat egy versenyszámban.

"Április végén kezdem meg a fő versenyszezont, júniusban és július első felében szeretnék minél többször 80 méter fölé kerülni. Ha az évnek ez az időszaka jól sikerül, akkor olyan lendülettel lehet elmenni a világbajnokságra, amiből erőt tudok majd meríteni" - magyarázta az eb-ezüstérmes nehézatléta, aki óriási lehetőségnek tartja a budapesti vb-t, és olyan eredményt szeretne elérni hazai közönség előtt, amire "büszke lehet majd minden magyar ember".

Szólj hozzá!

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.