Híreket, de csakis pozitív híreket vár az iskoláktól a Szombathelyi Tankerületi Központ

Farkas Bazsi 2023-01-26 14:53:39
Csak a pozitívat, csak a jót keresd.

Hetente két jó hírrel kell szolgálnia az iskolák igazgatóinak a Szombathelyi Tankerület felé - erről a Népszava írt egy a szerkesztőséghez eljuttatott levél alapján.

„(...) a nevelő-oktató munkához kapcsolódó pozitív tartalmú eseményekről, amelyek esetleg a sajtóban is megjelenhetnek” , írja a levél, amely aztán példákat is hoz: versenyeredményekről, kitüntetésekről, egyéb elismerésekről, pedagógia-szakmai sikerekről, fejlesztésekről szóló jelentéseket, de szívesen fogadnak egyes tanulókat, kollégákat érintő, pozitív visszhangú történésekről, vagy az iskolák közösségi, művészeti aktivitásához köthető híreket is.

Érdeklődtünk az állami iskolafenntartó Klebelsberg Központnál (KK), hogy megtudjuk, ez a tankerületek saját kezdeményezése, vagy esetleg valamilyen központi iránymutatás szerint járnak el. Cikkünk megjelenését követően a KK mindössze annyit írt: "szeretnénk, hogy a Tankerületi Központok fenntartásában lévő intézmények sikereit, eredményeit is megismerjék az olvasók. Szeretnénk, ha pozitív hírek is jelennének meg az iskolákkal kapcsolatban, hiszen büszkék vagyunk arra, hogy milyen színvonalas szakmai munka folyik a tankerületi intézményekben". 

A Népszava megkérdezte a Tankerületeket irányító Klebelsberg Központ, hogy általános utasításról, vagy szombathelyi példáról van csak szó.

Válaszként azt kapták, hogy: "szeretnénk, hogy a Tankerületi Központok fenntartásában lévő intézmények sikereit, eredményeit is megismerjék az olvasók. Szeretnénk, ha pozitív hírek is jelennének meg az iskolákkal kapcsolatban, hiszen büszkék vagyunk arra, hogy milyen színvonalas szakmai munka folyik a tankerületi intézményekben". 

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.