Ungár: A külföldi nagyvállalatok helyett a tanárokat kéne támogatnia a kormánynak

ugytudjuk.hu 2022-10-07 16:02:12
Az LMP frakcióvezetője szerint a pedagógusok és úgy általában a közalkalmazottak fizetését jelentősen emelni kell, és ezt a nagyvállalatokkal kell megfizettetni.

„Az adóversenyt legfeljebb átmenetileg lehet megnyerni, de ha majd csomagolnak az autó- és akkumulátorgyárak, és néhány száz kilométerrel arrébb költöznek, akkor mi itt maradunk, csak éppen képzetlenek leszünk, rossz lesz az egészségi állapotunk, és senki nem tud majd dolgozni, mert mindenki az állam helyett gondozza otthon az idős hozzátartozóit” – írta az LMP társelnöke és frakcióvezetője, Ungár Péter a Facebookon.

Szerinte a Fidesz gazdaságpolitikájának a legfőbb célja az volt az elmúlt 12 évben, hogy a külföldi nagyvállalatoknak a lehető legkedvezőbb gazdasági környezetet teremtse meg. A frakcióvezető szerint ezért számolták fel a munkavállalói jogokat, ezért mentek bele egy rettenetes lefelé tartó adóversenybe, aminek eredményeként ma a sok százmilliárdos profitra szert tevő vállaltoknak mindössze kilenc százalékos társasági adót kellene fizetniük. „Azért csak kellene, mert a különböző extra adókedvezmények miatt még alig hat százalékot se tudunk beszedni végül” – írta.

„És bár nyilván ez leegyszerűsítés, de végeredményben ezért nincs pénz a tanárok fizetésére” – jegyezte meg Ungár.

Szerinte a zöldek hosszú évek óta mondják, hogy a rendszer fenntarthatatlan, mert „az adóversenyt legfeljebb átmenetileg lehet megnyerni, de ha majd csomagolnak az autó- és akkumulátorgyárak, és néhány száz kilométerrel arrébb költöznek, akkor mi itt maradunk, csak éppen képzetlenek leszünk, rossz lesz az egészségi állapotunk, és senki nem tud majd dolgozni, mert mindenki az állam helyett gondozza otthon az idős hozzátartozóit”.

Az LMP frakcióvezetője szerint eközben elfogy az ivóvizünk, megmérgezzük a levegőt, és tönkretesszük a természetet. „Az elmúlt években a jövőnket éltük fel valójában, de ez nem lett volna szükségszerű, csak a kormány így döntött. Az ellenzék legsúlyosabb felelőssége az, hogy nem alternatívát állított ezzel szemben a legutóbbi kampányban, hanem tulajdonképpen legitimálta ezt a politikát – írta Ungár.

A poszt végén közölte:

a pedagógusok és úgy általában a közalkalmazottak fizetését jelentősen emelni kell, „ennek pedig az jelentheti a fedezetét, ha a leggazdagabbaktól, például tőlem, és a legnagyobb vállalatoktól nagyobb hozzájárulást kérünk a költségvetéshez”.

Szerinte Magyarországon nem kisebb, hanem nagyobb államra van szükség.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Lemondott Haba Vilmos, a győri Jobbik elnöke

Facebook-oldalán jelentette be a hírt.

Weöres Sándor és Károlyi Amy beugrott egy feketére a szombathelyi Nagyszállóba

Különös alakok lepték el a bezárt hotel földszinti ablakait. Derkovits Gyula önarcképe is megjelenik.

Gyógygombák és kender: harmónia az egészség szolgálatában

Az idők folyamán a természet ajándékai mindig is fontos szerepet játszottak az egészség megőrzésében.

Megkezdődik a szombathelyi Liget utcai híd felújítása

Jövő héttől lehet forgalomkorlátozásra számítani a környéken.

200 millió forintot nyert Körmend a Rákóczi Ferenc utcai háziorvosi- és fogorvosi rendelők fejlesztésére

Az épületek új hőszigetelt ablakokat kapnak, és LED világítást szerelnek fel.

Belvárosi forgalomkorlátozást hoz magával a szombathelyi Urban pARTy

Szombaton sétáló utcává változik a Kőszegi utca.

Alig 3 millió forint nyereséggel zárta a tavalyi évet a C.P. Portál Kft.

Miközben közel félmilliárd forint volt Varga Jenő, sárvári önkormányzati képviselő cégének a bevétele.

Újra Fröccsnapok lesznek a hétvégén Győrben 

Jön a nyár legpezsgőbb hétvégéje.

Remek rajt a Gyermek OB-n Győrben 

A városban tényleg úszóbajnokok születnek.

Gépjármű-kiskereskedelemre váltott Illés Károly vállalkozása

Továbbra is veszteséget termel a szombathelyi önkormányzati képviselő Kft.-je.