Továbbra is csökken a szennyvízben a koronavírus koncentrációja

Csarnó Ákos 2022-10-05 12:09:44
Szombathelyen és Győrött stagnál.

Továbbra is csökken a szennyvízben a koronavírus koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szerdán a honlapján.

Azt írták, a 39. héten is folytatódott a szennyvízben mért koronavírus-örökítőanyag koncentrációjának csökkenése.

A vizsgált városok többségét "stagnáló tendencia" jellemzi, emelkedés Egerben és Szolnokon, míg csökkenés Budapest déli szennyvíztisztító mintájában, valamint Szegeden és Zalaegerszegen tapasztalható - írták.

Hozzátették, a mért koncentrációk két mintavételi helyen - Kecskeméten és Zalaegerszegen - a mérsékelt, míg 20 helyszínen az emelkedett kategóriába esnek.

A beoltottak száma 6 418 352 fő, közülük 6 204 725 fő a második, 3 897 614 fő a harmadik, 348 934 fő már a negyedik oltását is felvette. Az elmúlt héten összesen 13 765 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 2 107 907 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.

Országos adatok

Ezen a héten is kiadta az elmúlt heti járványadatokat a hivatalos tájékoztató oldal, eszerint:

Új fertőzöttek száma az előző héten: 13 765 (az előző hetihez képest: + 2373)

Új halálos áldozatok száma az előző héten: 73 (a megelőző hetihez képest: +27)

Kórházi ellátást igénylők száma: 1752 (a megelőző heti adatokhoz képest: +586)

Lélegeztetőgépre szorulók száma:  32 (a megelőző heti adatokhoz képest +14)

Az első dózissal oltottak száma: 6 418 352 (a megelőző heti adathoz képest +295)

A második dózissal is beoltottak száma: 6 204 725 (a megelőző heti adathoz képest +364)

A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 897 091 (a megelőző heti adathoz képest +523)

A negyedik dózissal beoltottak száma: 344 798 (a megelőző heti adathoz képest: +4136)

Az új tesztek számát már egy ideje nem közlik, így nincsenek arra vonatkozó információk, hány tesztből találtak ennyi fertőzöttet.

Szólj hozzá!

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.