Két újabb fideszes miniszteri biztost neveztek ki, havi 520 ezret kapnak a titulusért

Nagy Donát 2022-08-19 09:40:00
Két évig a Mátrai Erőmű optimalizálását és a lignittermelés fokozását fogják vizsgálni.

A Hivatalos Értesítőben jelentek meg a technológiai és ipari miniszter utasításai, szúrta ki a 24.huPalkovics László két miniszteri biztost nevezett ki. 2022. szeptember 1. napjától egészen 2024. augusztus 31. napjáig

 

Horváth László (Fidesz-KDNP), Heves megyei 2-es országgyűlési egyéni választókerület országgyűlési képviselője lett a villamos energia ellátásbiztonságáért felelős miniszteri biztos. Az ő feladata lesz koordinálni a Mátrai Erőmű

  • lignit villamosenergia termelésének fokozását,
  • működése optimalizálását.

A cikk szerint Horváth László közreműködik az erőműhöz kapcsolódó térségfejlesztési program kidolgozásában, felméri az erőműhöz kapcsolódó gazdasági, társadalmi folyamatokat a térségben, amelynek fideszes képviselője is.

Munkájáért havi bruttó 520 ezer forint összegű díjazásra jogosult.

Riz Gábor (Fidesz-KDNP), Borsod-Abaúj-Zemplén megye 3. választókerületének egyéni képviselője ugyanennyit kap azért, hogy ő lett a

  • hazai lignittermelés növeléséért,
  • a villamosenergia ellátásbiztonságáért,
  • a lakossági fűtési célú energiaellátás biztonságáért felelős miniszteri biztos.

Azt írják, hogy az ózdi fideszesnek sem lesz külön titkársága ahhoz, hogy felmérje, elemezze a barnakőszén- és lignittermelés növeléséhez szükséges beruházásokat, azok költségigényét, koordinálja a barnakőszén- és lignittermelés növekedésének biztosítását.

Címlapkép: Horváth László Facebook-oldala

Szólj hozzá!

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.