Magas rezsi: korrekcióban, a kormányban és a békében bíznak kisalföldi önkormányzatok

Pintér Bence 2022-08-10 16:15:27
Neon helyett LED, gázfűtés helyett villany: készülnek a nehéz télre a kisebb Győr-Moson-Sopron megyei települések vezetői.

A Kisalföld kérdezett körbe a környékbeli polgármestereknél, hogy megtudja:

hogy tudnak megküzedni az egekig emelkedő rezsiárakkal a kisebb önkormányzatok?

Van, ahol már most baj van, és van ahol még ki tudják mozogni az emelkedő rezsiárakat. Az előbbire jó példa Győrsövényháza, ahol a polgármester azt nyilatkozta a lapnak:

„Bizonytalannak látom a következő négy hónapot. A költségvetésünk nem a hétszeres energiaárhoz készült. Önerőből nem tudjuk megoldani a hivatal és az intézmények megemelkedett számláinak kifizetését, de azt szoktam mondani: a hídon akkor kell átkelni, amikor ott vagyunk. Bízom abban, hogy valamilyen korrekcióra sor kerül azoknál az önkormányzatoknál, amelyeknek nincs bevételük.”

Az utóbbira pedig Gönyű, ahol egyrészt a villanyra kétéves szerződés van, tehát nem emelkedett az ár, másrészt pedig van elég bevétel ahhoz, hogy megoldják az árnövekedést. Győrújbarát polgármestere úgy nyilatkozott, hogy idén még ki tudják húzni, de valahonnan át kell majd csoportosítani pénzt. Itt egyébként épp most cserélték ki a neonokat LED-re.

A legtöbb helyen nehéz lenne hirtelen átállni fatüzelésre, de több településen is épültek az utóbbi években napelemek,

ezek most enyhítenek a problémákon.

A környékbeli polgármesterek abban bíznak, hogy az alacsony bevételű önkormányzatok kapnak valamiféle segítséget a kormánytól, illetve abban, hogy véget érhet a háborús konfliktus, és kissé konszoldiálódnak a világpiaci árak.

Szólj hozzá!

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.