Czeglédy Csaba nyílt levélben kéri a szombathelyi polgármestert, hogy álljon ki az erdők védelméért

Farkas Bazsi 2022-08-10 10:31:00
A képviselő azt kéri, a polgármester járjon utána annak, hogy mit tervez az erdészet.

Facebook-oldalán tette közzé levelét Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képviselő, amit Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármesternek címzett és amiben arra kéri, tegyen meg mindent a környékbeli erdők védelmében. Egy néhány napja megalkotott kormányrendelet ugyanis gyakorlatilag akadály nélkül engedi meg a fakitermelést. A kormány ettől reméli a tűzifapiac stabilizálódását. Czeglédy ezt írta:

Tisztelt Polgármester Úr, Kedves András!

Sokunkat megdöbbentett, hogy az Orbán-kormány a háborús veszélyhelyzetre való hivatkozással számos, az erdők és a természet védelmét szolgáló korlátozást helyezett hatályon kívül. A rendelet állítólagos célja a tűzifahiány enyhítése.
A kormányrendelet alapján tarvágást is lehet mostantól végezni gyakorlatilag korlátozás nélkül.

Tisztelettel, de egyben határozottan kérlek, hogy Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata  keresse meg a Szombathelyi Erdészeti Zrt. -t, hogy a Kormány a veszélyhelyzet ideje alatt a tűzifaigények biztosításához szükséges eltérő szabályok alkalmazásáról szóló 287/2022. (VIII. 4.) Korm. rendelete alapján terveznek-e fakivágást, tarvágást Szombathely közigazgatási területén, illetve a Szombathely környéki erdőkben.

Közös érdekünk, hogy a kormányrendelet alapján ne kerüljön sor fák kivágására, mert ezzel gyermekeink, unokáink jövőjét veszélyeztetjük.

Kifejezetten szükségesnek tartom, hogy mindez haladéktalanul tisztázásra kerüljön.

Tisztelettel
dr. Czeglédy Csaba
önkormányzati képviselő

Szólj hozzá!

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.

Visszadobta a győri bíróság a Szent István úti gázoló gyorsított ügyét

Az ügyészség bíróság elé állította volna az Aston Martinnal halálos balesetet okozó sofőrt, de a bíróság szerint az ügy ennél bonyolultabb.

Májusban kezdődik a szombathelyi "mozaikos" kereszteződés felújítása

Csak részlegesen lesz lezárva az út a burkolatfelújítás közben.

Egy friss felmérés alapján a magyarok fele szerint a Fidesz elcsalhatja a választást

Sokan tartanak manipulációtól, orosz befolyástól és az MI-alapú kampánytrükköktől is.

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.