Kutyások tucatjai örülnének két-három kakigyűjtő szemetesnek az Oladi lakótelep futtatóján Szombathelyen

Nagy Donát 2022-07-01 07:22:33
Most az állattartók közössége saját maga helyez ki szemeteszsákokat a fákra, ám a kutyakakival megtelt puttonyoknak sem olyan könnyű és etikus konténert találni.

Rendszeresen járok Artúrral az Oladi lakótelep szélén található kutyafuttatóra. Itt szabadon el lehet engedni a négylábúakat, hiszen nemcsak a köztudatban szerepel futtatóként a zöldterület, hanem ezt hivatalosan, tábla jelöli. Sőt, nemrég épült egy klassz kutyajátszótér is a terület szélén. Egy szó mint száz, a környékről valóban több tucat kutyatartó jár ide kedvencével. Csakhogy a kakiprobléma egyelőre nincsen megoldva.

 A tájékozott gazdik tudják, hogy az eb által a földön hagyott ajándékcsomagot illik felszedni, mert legközelebb úgyis belelép valaki, esetleg meghemperegnek benne a kiskedvencek. Igen ám, de utána mit csinál vele az ember? Nyilván keresne hozzá egy szemetest (ennél pedig még jobb megoldás egy direkt az ürülék számára fenntartott tároló). Csakhogy a kutyafuttatón ilyenből egy sincs, így marad a hosszas tartogatás, cipelés a séta vagy játék végéig.

 Az elmúlt időszakban az állattartó közösség igyekezett saját maga megoldani a problémát: időről időre a gazdik felaggatnak a fákra szemeteszsákokat, ahová aztán bele lehet tenni a kutyakakit. Ez látványra bár nem a legesztétikusabb, és a fáknak sem jó feltétlenül, kis ideig mégis megoldja, hogy ne kelljen egészen a lakóhelyig cipelni a pici zacsikat. Ugyanez a helyzet egyébként a régi vasúti töltésnél, és a mellette húzódó zöldterületen a Váci Mihány utcával párhuzamosan, valamint az egykori vasúti híd környékén is.

 A zsákok azonban egy idő után persze megtelnek, így azokat ki kell cserélni. Jellemzően ilyenkor az vállalja magára a feladatot, aki még üresen kikötötte azt a fához. Viszont a kakival teli puttonyt nem is olyan egyszerű kidobni egy konténerbe, mondjuk az Oladi lakótelepen. Hiszen egyre több konténer van lelakatolva pont amiatt, hogy csak az ottlakók tudják használni azokat, ez pedig (tökre jogosan) feszültségforrás is lehet.

A végső megoldás véleményem szerint két-három kutyaürülék gyűjtő szemetes kihelyezése lenne azokra a pontokra, ahol a gazdik ki- és bejárnak a területre. A kutyafuttató nyugati oldala ebből a szempontból most jobban fest, mert az Árkádia - Oladi lakótelep bicikliút mentén már található szemetes; a patak felőli oldalon azonban valóban semmi sincs.

A kijáratokhoz lerakott gyűjtőkkel a kukák ürítéséhez sem kéne a szolgáltatást végző cég emberének letérnie az aszfaltos körútjáról; igaz, a kakiszsákok hordozását egy olyan gyűjtő tudná véglegesen megoldani, ami a futtató közepén, a tetthelyhez legközelebb van elhelyezve, mondjuk a töltésen.

Szólj hozzá!

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el. 

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.

Kamionja ajtajával mattolta a kerékpárost a külföldi sofőr Győrben

A figyelmetlen mozdulat során a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. 

Mosonmagyaróváron Kapolka Judit és Porpáczy Krisztina folytathatja a Tisza előválasztás következő fordulójában

Molnár Ferenc ugyan nem jutott tovább, de a szerepvállalásáért jár a köszönet. 

Hallerné Nagy Anikó és Szabó Éva léphet tovább a Tisza előválasztás második, soproni körébe

Varga Szabolcs Gábor részvételét is köszöni a közösség, munkájára továbbra is számítanak. 

Németh Martin és Strompová Viktória jutott tovább a Tisza Vas02-es választókerületi előválasztásán

A második fordulóban már mindenki szavazhat, aki ebben a kerületben lakik.

Nyakunkon a Black Friday - erre figyeljünk, hogy ne verjenek át!

Az őrült akciók időszakában a tudatosság a legjobb védelem a csalódások ellen.

Advent első vasárnapján Székesfehérváron tart gyűlést a Tisza, a polgármester nyugalomra int

Cser-Palkovics András és Magyar Péter nyílt levelezéssel hangolódott a vasárnapra. 

Advent Győrben - fények, zene és ünnepi hangulat a belvárosban

Idén is varázslatos programokkal készül a város az adventi időszakra.

Miért fontos a matracvédő használata?

Akadnak olyan dolgok az otthonunkban, amik kezdetben jelentéktelennek tűnhetnek, de valójában mégis fontosak. Tudtad, hogy alvás közben akár egy liter izzadság is beleivódhat a matracba?