8000 ukrán hadifogolyról beszélnek az oroszok

Pintér Bence 2022-05-26 19:38:14
Az orosz hírügynökség is leközölte a számot, azonban független forrásból nem tudta megerősíteni senki.

Egy kelet-ukrajnai szeparatista tisztviselő azt állította, hogy 8 ezer ukrán hadifoglyot tartanak fogva Donyeck és Luhanszk régió oroszok által ellenőrzött részein, és, tette hozzá baljóslatúan, a számuk folyamatosan növekszik – írja az Azonnali.

A magát kikiáltó Luhanszki Népköztársaság oroszországi nagykövete, Rodion Mirosnyik a Soloviev Live című műsornak nyilatkozva azt is hozzátette még, hogy

naponta foglyok százai érkeznek a térségbe.

„Sok fogoly van a Luhanszki Népköztársaságban. A Donyecki Népköztársaság területén természetesen többen vannak, de nekünk is jutott elég” – magyarázta állítólag.

A szám valószínűleg magában foglalja azt a 2439 ukrán katonát is, akik a hírek szerint múlt héten adták meg magukat az Azovsztal acélgyárnál, bár Mirosnyik állításait független forrásból nem tudta megerősíteni egyelőre senki.

A tisztviselő arról is beszélt, hogy azt várja, hogy az elfogott vagy megölt ukrán katonák száma

a közeljövőben jelentősen növekedni fog,

ugyanis szerinte – ami nem zárható ki, hogy szintén az orosz propaganda része – az ukrán parancsnokok a hadsereg hivatásos katonái helyett már a civilekből összeállított egységeket vetik be a területek védelmére.

Az ukrán veszteségekről egyébként továbbra sem lehet tudni semmit, Volodimir Zelenszkij elnök május 22-én, vasárnap egy sajtótájékoztatón azt mondta, hogy a donbászi fronton

naponta 50-100 ukrán katona veszti életét,

miközben az oroszok vesztesége az ukrán tájékoztatás szerint – amit szintén érdemes fenntartásokkal kezelni – a háború február 24-i kirobbanása óta 29600 fő, a napi veszteségük körülbelül 150 fő.

A brit katonai felderítés a napokban azt mondta, szerintük az oroszok a háború első három hónapjában annyi halottat vesztettek, mint az afganisztáni háborújuk teljes tíz évében, azaz körülbelül 15 ezer főt.

A hadifoglyokról még ennyit sem lehet tudni.

Az interjút készítő Vladimir Solovievről még azt érdemes tudni, hogy egyike volt azoknak az orosz propagandistáknak, aki a szankciók miatt keseregtek a háború első napjaiban. Solovievnek például két villája is van Olaszországban, a Comói-tó közelében.

„Hát én úgy tudtam, hogy Európa a jogok fellegvára, ahol a magántulajdon szent. Erre most valaki kitalálja, hogy azért, mert újságíró vagyok,

feltesz egy szankciós listára, és már rögtön az ingatlanjaidra is hatása van ennek.

Hát álljon meg a menet. Hát eddig azt mondtátok nekünk, hogy Európában a magántulajdon szent” – panaszkodott a műsorvezető.

Szólj hozzá!

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.