Napsütésre, záporokra és zivatarokra is készülhetünk jövő héten

Vágvölgyi Bálint 2022-05-22 15:49:40
Változékony időnk lesz.

Változékony idő várható a jövő héten: napsütésre, záporokra, zivatarokra is készülni kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn több órára kisüt a nap. A nap második felében a Dunántúlon megvastagszik a felhőzet és a délnyugati területeken egy-egy zápor, zivatar is kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 7 és 15 Celsius-fok között alakul, de a kevésbé felhős, hidegre hajlamos részeken ennél pár fokkal hidegebb is lehet. Délután 22-28 fokig melegszik a levegő.

Keddre virradóra nyugat felől csapadékzóna érkezik, amely napközben átvonul az ország felett, így több helyen alakulhat ki eső, zápor, néhol zivatar is. Délután a Dunántúlon alakulhatnak ki záporok, zivatarok. Ezzel együtt több órára a nap is kisüt. A szél megélénkül, zivatarok környezetében viharos lökések is lehetnek. Hajnalban általában 10 és 17 fok között alakul a hőmérséklet, de az eleinte derült, szélvédett északkeleti részeken 10 fok alatt is maradhat a hőmérséklet. Délután általában 22 és 29 fok közé melegszik fel a levegő, keleten néhány fokkal hidegebb, míg délen melegebb is lehet.

Szerdán sok lesz a napsütés, de hidegfront érkezik. Ennek hatására záporok, zivatarok, néhol akár heves zivatarok is lehetnek. A szél élénk, olykor erős, zivatarban viharos lehet. A leghidegebb órákban 10-17, délután 26-33 fok várható, de az északnyugati határnál ennél hidegebb, míg a déli határnál melegebb is lehet.

Csütörtökre virradóra még elszórtan előfordulhat zápor, zivatar. Napközben csökken a csapadék valószínűsége és több órára kisüt a nap. Sokfelé megerősödik, néhol viharossá fokozódik a szél is. A minimumhőmérséklet 12 és 18, a csúcsérték 23 és 28 fok között várható.

Pénteken, szombaton és vasárnap változóan felhős idő várható, néhol zápor is előfordulhat. A szél több helyen élénk, néhol erős lesz. Pénteken a hajnali 8-15 fokról 20-26 fokig melegszik a levegő. Szombaton a minimumok 7 és 14, a maximumok 19 és 25 fok között alakulnak. Vasárnap a legalacsonyabb hőmérséklet 5-14, a legmagasabb hőmérséklet 17 és 23 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Szólj hozzá!

Lemondott Haba Vilmos, a győri Jobbik elnöke

Facebook-oldalán jelentette be a hírt.

Weöres Sándor és Károlyi Amy beugrott egy feketére a szombathelyi Nagyszállóba

Különös alakok lepték el a bezárt hotel földszinti ablakait. Derkovits Gyula önarcképe is megjelenik.

Gyógygombák és kender: harmónia az egészség szolgálatában

Az idők folyamán a természet ajándékai mindig is fontos szerepet játszottak az egészség megőrzésében.

Megkezdődik a szombathelyi Liget utcai híd felújítása

Jövő héttől lehet forgalomkorlátozásra számítani a környéken.

200 millió forintot nyert Körmend a Rákóczi Ferenc utcai háziorvosi- és fogorvosi rendelők fejlesztésére

Az épületek új hőszigetelt ablakokat kapnak, és LED világítást szerelnek fel.

Belvárosi forgalomkorlátozást hoz magával a szombathelyi Urban pARTy

Szombaton sétáló utcává változik a Kőszegi utca.

Alig 3 millió forint nyereséggel zárta a tavalyi évet a C.P. Portál Kft.

Miközben közel félmilliárd forint volt Varga Jenő, sárvári önkormányzati képviselő cégének a bevétele.

Újra Fröccsnapok lesznek a hétvégén Győrben 

Jön a nyár legpezsgőbb hétvégéje.

Remek rajt a Gyermek OB-n Győrben 

A városban tényleg úszóbajnokok születnek.

Gépjármű-kiskereskedelemre váltott Illés Károly vállalkozása

Továbbra is veszteséget termel a szombathelyi önkormányzati képviselő Kft.-je.