LMP: Autómentes Lánchidat, autómentes belvárost!

Fehér Buda 2022-05-20 18:30:25
A párt szerint a híd és a pesti alsó rakpart kis szakaszának autómentessége azonban önmagában nem elegendő.

Nemrég érkezett a zserkesztőségünkhöz azLMP közleménye, amelyben az autómentes Lánchíd és budapesti belváros ötletét sürgetik. A továbbiakban változtatás nélkül közöljük a párt közleményét:

Az autómentes Lánchíd jó kezdet, mert Budapesten az autóktól nem lehet haladni. Az LMP további határozott intézkedéseket vár a főpolgármestertől, mert a Budapesten jelenleg autóval közlekedők jelentős részének nem máshol, hanem mással kell közlekednie.

Az LMP – Magyarország Zöld Pártja üdvözli Karácsony Gergely álláspontját, miszerint szólnak érvek a Lánchíd autómentesítése mellett, hiszen a párt Élhető Budapest programjában is szerepel, hogy a Lánchíd felújítását követően nem szabad visszavezetni rá az autóforgalmat.

A Lánchíd és a pesti alsó rakpart kis szakaszának autómentessége azonban önmagában nem elegendő. Az LMP a pesti alsó rakpart teljes belvárosi szakaszát autómentesítené, ezáltal a Lánchíd a rakparttal egységes, sétálható, rekreációs tevékenységre és programokra is alkalmas folyosóvá válna, élettel telne meg a Duna-part.

Az LMP hosszú távú perspektívát lát abban is, hogy Budapest történelmi belvárosában egybefüggő sétálóövezet jöjjön létre. Elfogadhatatlan, hogy közterületeinket teljes mértékben az autóknak rendelték alá. Elfogadhatatlan, hogy a belvárosban vannak olyan utcák, ahol két ember egymás mellett, vagy akár egy babakocsi már nem fér el. A sétálóövezetben található mellékutcákat át kell alakítani, ami nem az autók teljes kitiltását jelenti, viszont radikális forgalomcsökkentéssel jár.

 

Szólj hozzá!

Digitálisra vált a bérletes parkolás Győrben

Január 5-én indul az értékesítés, az árak nem változnak.

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.