Hamarosan nem találsz már CD-t és DVD-t a Tesco polcain

Nagy Donát 2022-01-17 10:47:53
Eljárt a technológia felett az idő.

Volt idő, amikor nagyon népszerű termékek voltak az üzletekben a CD és DVD lemezek, amik anno leváltották a szalagos megoldásokat, írja a Leet. Mára azonban egyre kevesebben zsonglőrködnek a fizikai adathordozókkal, és inkább streamelik a zenéket és a filmeket, ha pedig mégis mozgatni kell a fájlokat, akkor a pendrive a legegyszerűbb megoldás.

A cikk szerint az egyik legnagyobb brit áruházlánc, a Tesco is ki fogja vezetni a CD-ket és a DVD-ket a bolthálózat termékpalettájából

Legalábbis egy kiszivárgott belsős dokumentum szerint erre készülnek. A még nem publikált Tesco-közleményben konkrétan azt írják, hogy 2022 februárjának végétől kezdve a Tesco nem rendel többet a letűnőfélben lévő lemezekből.

Hogy ez miként fogja érinteni a magyar illetőségű Tesco üzleteket, azt egyelőre még nem tudni, de ha rögtön nem is ér el hozzánk ide a kivonás szele, akkor is záros határidőn belül meg fog történni.

A cikk megjegyzi: ez azt jelenti, hogy az egyik legnagyobb áruházlánc beverte az első szöget a régi típusú CD és a DVD formátum koporsójába, amit ha követ majd a többi, konkurens lánc, akkor hamarosan olyan státuszba emelkedhetnek, mint a floppy, a magnókazetta, vagy a bakelit.

Hivatalos bejelentés a Tesco részéről még nem történt, de ha mindez igaz, akkor nem kell már sokat várni rá.

Szólj hozzá!

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Nem sok mindenben értünk egyet a Győr+ Médiával - de ebben igen

Politikai viták ide vagy oda, a fenyegetés vörös vonal - véleménycikk.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.

Trametes versicolor: az immunrendszer titkos fegyvere

Bizonyára hallott már a különféle gyógyító gombákról, amelyek hozzájárulnak mind az emberek, mind az állatok egészségének javításához.

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.