A Shell egy hagyományos benzinkutat épített át elektromosautó-töltő állomásnak az Egyesült Királyságban

Nagy Donát 2022-01-17 19:00:40
Ha már az olajtársaságok is a villanyosításban hisz, akkor ki fogja ellenezni?

A Shell kilenc nagyteljesítményű, úgynevezett ultragyors, 175 kW-os töltőpontot alakított ki Fulhamban, az Egyesült Királyságban. A közleményük szerint ezek – ideális körülmények között – képesek egy elektromos jármű aksiját 10 perc alatt 0-ról 80 százalékra feltölteni.

Fotó: www.shell.co.uk

Kapitány István, a Shell mobilitásért felelős globális ügyvezető alelnökeke azt mondta, hogy

"az elektromos járművezetők a lehető leggyorsabb és legkényelmesebb töltési élményt keresik. A Shell Fulham pontosan ezt kínálja.”

És való igaz, a képek alapján egy nagyon komfortos állomást hoztak létre.

Trudy Harrison közlekedési miniszter szerint

"fantasztikus látni, hogy a Shell élen jár vadonatúj töltőközpontjával, amely könnyű és gyors töltési élményt kínál az elektromos járművek vezetői számára. Mivel minden eddiginél többen váltanak elektromos járművekre, pontosan ez a jó irány. Nekünk pedig segítenünk kell az átállást a lehető legegyszerűbbé tenni a járművezetők számára az egész országban."

Fotó: www.shell.co.uk

Azt írják, a brit kormány 2,5 milliárd angol fontot (nagyjából ezer milliárd forint!) különített el elektromos járművek és az infrastruktúra támogatására.

A Shell korábban azt nyilatkozta, hogy 2025-ig 50 ezer utcai töltőt telepít az Egyesült Királyságban.

Szólj hozzá!

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.

Szakértő a Duna alacsony vízállásáról: a vízlépcső sem csodaszer önmagában, a klímaváltozás miatt új szemléletre van szükség

A BME vízmérnöke szerint a Paksi Atomerőmű helyzetére sem jelentene automatikus megoldást egy új dunai vízlépcső - a jövő vízgazdálkodását pedig már a klímamodellekre kell alapozni.

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát. 

Lakossági fórumon mutatják be a győrszentiváni Kör tér felújításának terveit

Augusztus 6-án a beruházás ütemezéséről és az új kerékpárút építéséről is tájékoztatják az érdeklődőket.

A napokban befejeződik a győri díszkivilágítás lekapcsolása

A város 77 helyszínén zajlik a munkavégzés, a Győr Projekt kezelésében lévő épületek egy részét is érinti az intézkedés.

KÁNIKULA-aktuál: meghosszabbították a hőségriasztást, a következő 48 óra lehet a legkritikusabb az energiaellátás szempontjából, de az utolsó paksi turbina egyelőre kitart

A Védelmi Munkacsoport szerint egyelőre stabil az ország villamosenergia-rendszere, de továbbra is takarékosságra kérik a lakosságot és a nagyfogyasztókat.

Fontos üzenet a hőségriadó idejére: a Győr Applikáció letöltésére biztatja a lakosságot Kósa Roland

Az alpolgármester szerint a rendkívüli kánikula a közműrendszereket is fokozottan terheli, ezért érdemes bekapcsolni a push értesítéseket.

Energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a győri Rába a nyári üzemszünetig

A járműipari vállalat átszervezi egyes termelési folyamatait, hogy csökkentse az esti órák energiafelhasználását.