Szombathely felkészült a havazásra

Pintér Bence 2021-12-08 17:59:40
A SZOVA kollégái már a havazást megelőzően az utakon lesznek.

Az időjárás-előrejelzés szerint 2021. december 9-én, csütörtök hajnalban havazás várható Szombathelyen. Az önkormányzat közleménye szerint a SZOVA Nonprofit Zrt. kollégái már a havazást megelőzően az utakon lesznek, folyamatosan figyelik az útviszonyokat és lehetőség szerint megelőző síkosságmentesítést („alásózást") is végeznek.

A SZOVA Nonprofit Zrt. 15 gépjárművel és csaknem 50, a munkálatokban részt vevő kollégával vág neki idén a hó- és síkosságmentesítéssel kapcsolatos feladatok ellátásának. Ez a tevékenység Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzatának tulajdonában és kezelésében lévő közútjait és azok műtárgyait, járdáit, buszmegállóit, kerékpárútjait, valamint a belvárosi parkolók útjait, parkoló automaták környékét, hulladékgyűjtő szigeteket és a belvároson kívüli parkolók útjait érinti.

A közutak takarítása fontossági sorrendben történik: elsőbbséget élveznek a busz és főútvonalak takarítása, a lejtős szakaszok, ezután kerül sor a mellékutakra és a parkolókra.

A hó- és síkosságmentesítés az úttestek esetében 3 ütemben és 23, illetve 21 körzetben történik, gépi erővel. A járdák, parkolók, kerékpárutak, buszmegállók, hidak, parkoló automaták, és hulladékgyűjtő szigetek rendbe tétele szintén körzetekre osztva, gépi és kézi erővel zajlik.

A hótolás minimum 8 cm hóvastagság esetén lehetséges, a síkosságmentesítés szükségessége pedig több időjárási körülmény (hőmérséklet, páratartalom, csapadék) együtt állásának függvénye.

A Körmendi úti Hulladékudvarban 500 tonna ipari só, 200 tonna 2-5-ös zúzalék és 1 tonna kalcium-klorid áll rendelkezésre. A készlet folyamatos feltöltése a fogyásnak megfelelő ütemben történik.

Szombathely Megyei Jogú Városa és a SZOVA Nonprofit Zrt. is kéri az autósokat, hogy az aktuális útviszonyoknak megfelelően, fokozott óvatossággal közlekedjenek és segítsék a munkagépek haladását az utakon munkavégzésük során

Szólj hozzá!

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.

Keselyűket fotóztak Pusztacsó közelében

Akár 2 és fél méteres is lehet a szárnyfesztávolsága ezeknek a ritka madaraknak.

Akár csak 2024-ben, tavaly is veszteséget termelt az SZKKA

A tavalyelőtti -60 milliós eredmény, most -10 millióra mérséklődött. Továbbra is bírósági végrehajtás van a cégen.

Japán napot tartottak Győrben - a távol-keleti ország nagykövete is ellátogatott a rendezvényre

Kulturális programokkal, filmvetítésekkel és japán gasztronómiai különlegességekkel telt meg a belváros.

Késsel támadt anyjára, és nagyanyjára egy fiatalkorú Gönyün

A fiatal úgy érezte, hogy szüleinek a kapcsolata konfliktusokkal terhelt, emiatt már nem akart velük élni, ezért 2025 nyarán elhatározta, hogy megöli őket.

Hamis euróval fizettek Szombathelyen és Vasváron

Az elkövető emellett csekély mennyiséget meghaladó új pszichoaktív anyagot is megszerzett és magánál tartott.

5 tanács a tökéletes kerti bútor kiválasztásához

A kert ma már sokkal több, mint egyszerű kültéri terület.

Egy apró változtatás, ami sokaknál állandósult

Az utóbbi időben egyre többen alakítjuk úgy a mindennapjainkat, hogy azok ne csak kiszámíthatóbbak, hanem tudatosabban felépítettek is legyenek.

A Somogy megyei közgyűlés visszavonta korábbi határozatát és ezzel kimondta, hogy nem létezett a TISZA-adócsomagja

A testület egyhangú szavazással helyezte hatályon kívül a februári döntést.

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?