Több mint 40 millió forintot kapott végkielégítésként Karas Monika, a Médiahatóság októberben lemondott fideszes vezetője

Nagy Donát 2021-11-15 12:15:37
Új helyén, az Állami Számvevőszék alelnökeként pedig máris 4 milliós bérre jogosult, havonta.

Karas Monikat még 2013 augusztusában választották a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnökének. Ez az a szervezet, aminek feladata a média kiegyensúlyozottságának biztosítása, illetve a kamu hírek elburjánzásának megakadályozása. Az talán sokat elmond arról, ez mennyire sikerül, hogy a hatóságban csak és kizárólag fideszes delegáltak vannak, ellenzéki tagot még a közelébe sem enged az állampárt.

Karas mandátuma eredetileg 9 évre szólt, de nemrég idő előtt "lemondott".

Azaz így nem az új, esetleg nem fideszes országgyűlés dönt utódjáról 2022-ben, hanem a mostani, így Orbán Viktor pártja továbbra is bebetonozza magát a hatóságba.

Megint egy NER-kádert betonozhatnak be a médiahatóságnál Karas Mónika lemondása után

A 24.hu információja szerint október 31-ei hatállyal lemondott posztjáról Karas Monika, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, egyben a Médiatanács elnöke. A portál szerint Karas már tudatta is a döntését Áder János köztársasági elnökkel. Értesülésüket az NMHH Kommunikációs Igazgatósága péntek délután megerősítette. Mint írták, az elnök a lemondását „új szakmai kihívások keresésével indokolta".

Karas persze nem távozott üres kézzel: a 24.hu információi szerint jelentős összeget kapott végkielégítés és kártalanítás címén.

A portál azt írja, Karas már csak azért 35 millió forintra jogosult, mert egy évig nem helyezkedhet el a médiában, az Állami Számvevőszék alelnökeként viszont máris havi 4,2 milliós bruttó bérre jogosult – ez megegyezik eddigi fizetésével.

Karas összesen bruttó 61,6 millió forintot kapott, vagyis a nettó lelépési pénze több mint 40 millió forint, ami természetesen közpénz – volt.

Szép.

A Demokratikus Koalíció szerkesztőségünkhöz a következő közleményt jutatta el a témában:

Botrányos, hogy 41 millió forintos végkielégítést tehet zsebre a Propagandahivatal lemondott vezetője

Néhány hete csupán, hogy a Fidesz a választási vereségtől rettegve lemondatta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság éléről Karas Mónikát, hogy újabb kilenc évre Orbán választhassa meg a helytartóját a propagandagépezet egyik ékkövének az élére. Ma kiderült, hogy Karas 41 millió forintos végkielégítést tehetett zsebre, mielőtt az Állami Számvevőszék alelnöki székében landolt volna havi 4,2 millió forintos fizetésért.

A Demokratikus Koalíció szerint bicskanyitogató az az arrogancia, ahogy a Fidesz kezeli a saját pártkádereit a magyar emberekhez képest. Nem elég, hogy mindenfajta demokratikus normával szembemegy, ahogy Orbán újra egyszemélyben akarja eldönteni, ki asszisztáljon az NMHH éléről a rendszerszintű propagandájához, most még a magyar adófizetők pénzén fizetik ki a hatalmi érdekeiket kiszolgáló, a független sajtó szétverésében tevékenyen résztvevő embereiket. 2022 után véget kell vetnünk a szervilis pártkáderek gazdagodásának és az adófizetők pénzének lenyúlásának!

Varga Zoltán
A DK frakciószóvivője 

Szólj hozzá!

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.