Hadházy: 3 milliárd forintba került egy meg nem épült geotermikus erőmű Mosonmagyaróváron

Nagy Donát 2021-10-19 17:13:54
Egy fém bódé áll a pusztaságban.

Tegnap odautaztam, mert nem akartam elhinni: ez itt egy geotermikus erőmű Mosonmagyaróváron, ami eddig 3 milliárd forint támogatást nyert el

- írja Hadházy Ákos (független) országgyűlési képviselő a Facebook-oldalán. A bejegyzés szerint az első milliárdot lassan 10 éve, 2012-ben nyerte el az erőmű kivitelezője, abból 252 milliót ki is fizettek, erőmű viszont mégsem épült sehol. A feljelentés helyett viszont 2017-ben kaptak további 2 milliárd forintot, immár nem az EU-tól, hanem a magyar kormánytól.

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

Hadházy szerint azóta volt "kétminiszteres" alapkőletétel is, Nagy István és Varga Mihály tették le valahová az alapkövet, de mint írja, jól lebetonozhatták, vagy a kis bádogsufniban volt, mert ő nem találta. 

A projektgazda cégnek egyébként nem ez az egyetlen besült projektje, egy sor városban (pl. az ország túlsó végében levő Tótkomlóson) ígértek ilyen csudát, amiből nem lett semmi. Pedig Tótkomlóson már a kétmilliárdos EU-s támogatás nagy részét ki is fizették nekik és ne felejtsük: elvileg ugyanennyi önrészt is bele kellene tenni a mutatványba. Ameddig mindkét helyen eljuthatott a projekt: fúrtak egy lyukat a melegvíznek és egy másikat, ahová visszasajtolnák a vizet. A kettő között: 10 év alatt semmi

- írja a képviselő.

Fotó: Hadházy Ákos Facebook-oldala

A bejegyzés szerint egy nem túl bonyolult cégháló különböző tagjaihoz folynak a pénzek, itt Mosonmagyaróváron is egy másik cégnek ítélték az első milliárdot. Azt azóta bedöntötték, most egy másik cég "épít", de az összes cég egy szálon fut össze, Kecskemétre. Hadházy a végén megjegyzi, azt nem tudni, hogy a fideszes önkormányzati politikus tulajdonosok a valódi tulajdonosok-e, vagy inkább "csak" valakinek dolgoznak.

Szólj hozzá!

Győr környéki programok a hétvégére

Advent harmadik hétvégéjén sem kell otthon kuksolni.

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség bevételi határa

2026-tól évről-évre nő a keret, egyszerűbbé válhat a kisvállalkozások adózása.

Hogyan váljék gördülékeny folyamattá a vállalkozásod vezetése?

Manapság a sikeres vállalkozások számára a hatékonyság és az ügyfélkapcsolatok minősége kulcsfontosságú. A modern technológiai megoldások révén a cégek könnyebben kezelhetik napi feladataikat, és több időt fordíthatnak a stratégiai tervezésre.

Kiterjesztette a kormány a 3 százalékos lakáshitelt: zártkerti ingatlanok tízezrei válhatnak elérhetővé

A „belterületi” szó törlésével jelentős változás lépett életbe az Otthon Start szabályaiban.

Elkészült a talajvíz-monitoring rendszer első üteme Győrben

Bácsán, Kertvárosban és Győrszentivánon már működnek az új kutak, amelyek a város talajvíz helyzetét figyelik.

Íme a győri vásárcsarnok ünnepi nyitvatartása

Még szenteste napján délelőtt is vásárolhat, aki csak az utolsó pillanatban ér rá. 

Gyakorlatban ismerkedtek a hulladékgazdálkodással a Széchenyi István Egyetem hallgatói

A GYHG szakmai központja idén is tárt kapukkal várta a jövő környezetmérnökeit.

Gulyás Gergely a Szőlő utcai visszaélésekről: a rendőrség veszi át a javítóintézeteket

Bűncselekmények, elmaradt ellenőrzések és egy későn felismert rendszerhiba árnyékában keresi a felelősöket a kormány.

A szombati szabályok lesznek érvényesek az áthelyezett munkanapon Győrben

December 13-án módosul a parkolási rend a felszíni zónákban.

Vonatpótló busz jár Győr és Csorna között december 12-én

Egynapos vágányzár miatt módosul a közlekedés a GYSEV vonalán.

Elhunyt Balázs Péter

A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező 82 éves volt. 

Az ellenállhatatlan gyémánt és arany csillogása

A gyémánt az örök vonzalom jelképeként ismeretes.

Bezárta volt barátnőjét a házba és nem engedte ki egy celldömölki férfi

Aztán fiával együtt kezdte el ütni a nő új párját.

Tavaly övék volt az Év szaloncukra, idén lehúzta náluk a rolót a Nébih

Szennyezett falak, eldugult lefolyók, 1129 kg zár alá vett élelmiszer, egyes dolgozók lejárt alkalmassági papírokkal dolgoztak.

„Vége van” - Magyar Péter szerint azonnal le kell mondania a kormánynak a Szőlő utcai gyermekbántalmazás után

Orbán Viktort és a köztársasági elnököt is felszólította: haladéktalanul ki kell írni a választásokat.

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek.