Öt színész távozik a Weöres Sándor Színházból

Fehér Buda 2021-07-01 18:28:00
Viszont három új színész érkezik a helyükre.

Jordán Tamás, a színház alapítója és direktora, a nemzet színésze, valamint Alberti Zsófi, Dunai Júlia, Hajmási Dávid és Lábodi Ádám távozik a Weöres Sándor Színház társulatától, írja a Savaria Fórum. A színház évadzáró társulati ülésén Szabó Tibor igazgató viszont bejelentette, hogy három új színész érkezik a távozók helyére, Dénes Emőke, Gyulai-Zékány István és Némedi Árpád. Rajtuk kívül két végzős színi növendék Mari Dorottya és Sipos László Márk tölti majd Szombathelyen a gyakorlatát.

Újrahasznosított jelmezek, díszletek és kellékek - Zöld színházzá válhat a jövőben a szombathelyi Weöres Sándor Színház

„Tíz premiert tervez a 2021-2022-es évadban a szombathelyi Weöres Sándor Színház, ötöt a bérletes előadások keretében, ötöt pedig bérleten kívül" - közölte a szombathelyi Weöres Sándor Színház csütörtöki sajtótájékoztatóján Szabó Tibor, a színház igazgatója. Október elsején a nagyszínpadon tervezik bemutatni Jimmy Roberts - Joe Dipietro Ájlávjú című musicaljét, október 15-én a Márkus Emlília teremben pedig Jacques Audiberti Árad a gazság című színművét adják elő.

Eközben a színházban már gőzerővel dolgoznak a jövő évad néhány produkcióján, amelyek közül kettőnek már meg is volt a munkabemutatója: Visky András Pornó-jának, Csonka Szilviával, s Lipták Ildikó Az ajándékának.

A színház szeptember 5-én A dzsungel könyve dalait szólaltatja meg a Savaria Múzeumban, az akkor nyíló vadászati kiállításon. Szeptember 11-én  pedig átnevezik a szombathelyi Fő teret Weöres TÉR-ré, ahol nagy WSSZ roadshow-t tartana,. „Mert kell a közönség!” mottóval.

Szabó Tibor végül pedig elmondta, hogy a WSSZ művésze közül két fiatal színészt,  Nagy-Bakonyi Boglárkát és Major Eriket javasolják a Prima primissima junior díjra.

Szólj hozzá!

Októberben sem csökkent az infláció

Harmadik hónapja 4,3 százalékon toporog az árindex.

Győri NAV-osok buktattak meg egy e-cigi árust

Füstbe ment a terve: az áruját lefoglalták, és milliós bírságot fizet. 

Kezdődik a krízisidőszak Győrben is

Fokozottan figyeljünk a hajléktalan emberekre!

Elesett Szombathely egyik fő közlekedési ütőere

Csőtörés miatt van forgalomkorlátozás a Szent Gellért utca és Rumi út kereszteződésében.

Magyar Péter: "Gazdája az állatoknak van"

Válaszolt a TISZA Párt elnöke a miniszterelnök megszólalására.

Szijjártó Péter állítja: a Tisza Párt ukrán kezekbe juttatta kétszázezer ember adatait 

A külügyminiszter súlyos vádakat fogalmazott meg, de bizonyítékot továbbra sem mutatott.

Idén 4 milliárd 400 ezer forintot fordít Győr útfelújításokra

Sáráson és Szentivánon mart aszfalttal és bitumenes bevonattal dolgozik az Útkezelő.

Két éven át tartó lopássorozat miatt álltak bíróság elé az elkövetők Győrben

A nyolc fős, munkanélküli banda áruházakban és benzinkutakon garázdálkodott. 

Tovább szárnyal az OTP - sikeres harmadik negyedévet zártak

Bencsik László szerint a bankcsoport idei menetelése folytatódhat, és 2026-ban is erős növekedés várható.

A Szovjetunió felbomlása címmel tartanak előadást az Esterházy-palotában

A  Múzeumi Találkozások sorozatának következő vendége Kolontári Attila történész lesz.

Focicsapatot vegyenek! Székesfehérvár önkormányzata kiírta a pályázatot a Videoton FC értékesítésére

Csak azok jelentkezzenek, akik 5 éven keresztül legalább egymilliárd forintot tesznek a csapatba.