Elkapták a szombathelyi Parkerdő egyik illegális szemetelőjét

Farkas Bazsi 2021-04-08 18:39:10
Veszélyes anyagokat és porszívót kidobott az elkövető.

2021. április 3-án a Közterület-felügyelet munkatársai a Parkerdőbe telepített közbiztonsági célú kamerarendszeren keresztül észlelték, hogy két ismeretlen férfi vélhetően illegális hulladékot helyez el a kommunális hulladék elhelyezésére szolgáló konténerbe.

A felügyelők a helyszíni ellenőrzés során megállapították, hogy az elhelyezett hulladék veszélyes anyagokat tartalmaz, többek között mérgező vegyszereket, illetve egy porszívót.

Fotó: Szombathely MJV Facebook-oldal

A Közterület-felügyelet értesítette a Szombathelyi Rendőrkapitányság illetékes munkatársait, akik a bevezetett eljárási cselekményeket követően sikeresen felkutatták az elkövetőket, majd elszámoltatásuk végett előállították őket a
Szombathelyi Rendőrkapitányságra.

Az elkövetők ellen a Szombathelyi Rendőrkapitányság büntetőeljárást kezdeményezett - tájékoztatta a Szombathelyi MJV Facebook-oldalát Ágoston Sándor, a Közterület-felügyelet irodavezetője.

Szólj hozzá!

Itt a TISZA jelöltállítási menetrendje

November 17-én mutatják be a jelölt jelölteket.

Már a látszatra sem adnak - Pártpolitikai szervezetként működteti Antal Imre a Közigazgatási és Pénzügyi Bizottságot

Frissítve - Antal Imre szerint csupán technikai oka lehetett annak, hogy az Ugytudjuk.hu nem kapta meg a bizottsági közleményt.

Gyermekpornográfia miatt tizenkét év börtönt indítványozott az ügyészség egy győri férfi ellen

12 év alatti gyermekekről készült pornográf tartalmú felvétele is volt. 

Borkai Zsolt szerint aggályos, hogy az a cég vizsgálja felül a fürdő gépészeti állapotát, aki építette anno

A volt polgármester felháborodott majd kivonult. Végül megállapodás született egy munkacsoportról. 

Etikai kódexet javasol Magyar Péter – a TISZA Párt a tiszta választásért kezdeményez közös nyilatkozatot

A pártvezetők november 10-ig írhatják alá a tisztességes verseny minimumfeltételeit garantáló dokumentumot.

Ha nem Dézsi Csaba András rendeli meg, akkor olcsóbbak a Lebó-szobrok - mondta Pintér Bence

A Tihanyi Árpád emlékére emelt műalkotás kapcsán forrtak fel az indulatok a közgyűlésen. 

Borsi Róbert szerint az Ugytudjuk.hu egy propaganda média

Ezt abból szűrte le, hogy korábban megírtuk: a polgármester több eljárási hibát is vétett az Audi-szerződések kapcsán.

Megújul a győrújbaráti gyermektábor

Újabb fejlesztés indul a győri gyerekek kedvelt táborhelyén.

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban – festmények, megemlékezések és mézeskalács-illatok

Győr egyik legaktívabb kulturális intézménye az őszi időszakban is változatos programokkal várja a látogatókat az Esterházy-palotában és a város több pontján.

Rendbe tették a győri temetőket Mindenszentek és Halottak Napja előtt 

Virágok, kisbusz, hosszabb nyitvatartás várja a látogatókat.

Belga fogyasztóvédelem: a Shein és a Temu termékeinek 70 százaléka megsérti a biztonsági előírásokat

Kisgyermekeknek szánt játékokat, USB-töltőket és nyakláncokat vizsgáltak meg.

Visszakerülhet a szombathelyi önkormányzat üzemeltetésébe a 11-es Huszár úti parancsnoki épület

Az épületben kikapcsolták a gázt, az egyik korábbi bérlő halmozott fel komoly tartozást.

Erős győri gimnáziumok az ország élvonalában, szombathelyi suli is van a legjobb húsz között

A Révai és a Kazinczy ismét a legjobb magyar iskolák között van – az önkormányzat sem hagyja magára az intézményeket.

Úgy néz ki, hogy vissza kell lépnie az NB1-es bajnokságtól a szombathelyi Viktória FC-nek

Anyagi gondjai vannak a focicsapatnak. Nemény András azt mondta, az önkormányzat nem fog tudni plusz pénz adni a klubnak.

Feleségét folyamatosan fenyegető kőszegi férfinak kell bíróság elé állnia

Egy alkalommal azzal is megfenyegette a nőt, hogy rágyújtja a házat és leüti.