Automata lett a győri Batthyány tér vécéje

Pintér Bence 2021-04-07 15:56:09
Radnóti Ákos alpolgármester és Takács Krisztián, a körzet önkormányzati képviselője tekintette meg az automata vécét, amiben nem szabad irreálisan sokat üldögélni.

Üzembe helyzeték az automatizált illemhelyet a Batthyány téren – derült ki a győri városháza közleményéből.  Az elkészült közterületi létesítményt Radnóti Ákos alpolgármester és Takács Krisztián, a körzet önkormányzati képviselője mutatta be a sajtó képviselőinek. A parkban már korábban meglévő épület felújításával és átalakításával létesített illemhely vandálbiztos kialakítású, mozgáskorlátozottak számára is használható, az üzemeltetésével járó szervizelési munkálatok egyszerűen elvégezhetőek.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Radnóti Ákos alpolgármester elmondta: a Batthyány téri parki nagyon népszerű a győriek körében, az itt található játszóteret a gyermekes családok, az árnyas sétálóutakat, padokat a felnőttek, az idősebb korosztály képviselői használják előszeretettel. A látogatók jelentős száma és a tér központi elhelyezkedése indokolta az illemhely kialakítását.  

Takács Krisztián, a körzet önkormányzati képviselője hozzátette: a környéken élőket korszerű létesítmény szolgálja ki. A tér sarkában álló régi épültet a Győr-Szol Zrt. alakította át, a rámpa felújításával a létesítményt mozgáskorlátozottak is használhatják. Az épület mellett az önkormányzati képviselő kérésre kerékpártárolót alakítottak ki több kerékpártámasszal. 

Az illemhely belső részei könnyen tisztíthatóak, a beltérben lévő szappan- és a wc-papír adagoló egy, a használó által nem elérhető szerviztérből üzemel. Az illemhely világítással, fűtéssel, szellőzéssel rendelkezik, ajtaja automatikusan nyílik. A beépített kommunikációs egység az üzemeltető felé jelzi a szappan, a papír fogyását, illetve azt, ha a használó irreálisan hosszú időt tölt benne. A takarításról, a szükséges anyagok rendszeres feltöltéséről alvállalkozó gondoskodik a kapott jelzések alapján.

Nyitva tartás: 6-22 óra. Használati díja 200 forint, fizetni pénzérmével és bankkártyával is lehet (a szerkezet visszajárót nem ad).

Szólj hozzá!

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is.