Orbán Viktor: több mint 260 új halott van

Papp László Tamás 2021-04-02 07:47:00
Nagypénteken se maradhatott el a miniszterelnöki rádióinterjú.

Orbán Viktor szerint a locsolkodás, családi összejövetelek szokásban vannak húsvétkor, de ebből kéne most visszavenni, mert nagy baj is lehet belőle, főleg azoknál, akik nincsenek beoltva.

Tegnap több mint 260 beteg elhunyt, s több mint 9000 új fertőzött van - közölte a miniszterelnök, aki szerint az oltottak száma a beoltottak száma több mint 2,156 millió, s 863 ezer embert oltottak be másodszor is. Szerinte április 4-ét követően már 2,3 millió fölött lesz a beoltottak száma, az azt követő héten, április 13-án elérjük a hárommilliót, utána pedig a 3,5 millió beoltottat.

A nyugatiak vakcinák érkezése terén van elakadás, a keletiek rendesen érkeznek, de most már remélhetőleg a nyugatiak is jönni fognak – mondta Orbán Viktor. 

Mindegy hogy a macska fekete vagy fehér, fogja meg az egeret – utalt rá: nem számít, honnan jön a vakcina, amennyiben hatékony.

Egy brit elemzés szerint a gazdasági, tudományos fejlesztések nyugatról keletre fog eltolódni. A britek jók a hasonló elemzések készítésében, így már ők is arra készülnek, hogy erre a változásra készen álljanak. Ez lefordítva a vakcinák nyelvére: a keleti vakcinák is hatékonyak, minél többet kell beszerezni belőle – mondta Orbán Viktor.

A miniszterelnök hozzátette, hogy húsvét után egy-két nappal megváltozhat az üzletek nyitva tartása, mert akkor elérjük a két és félmillió beoltottat. Ezután április 19-én nyithatnak a tanintézmények. A hárommilliós határ elérése utáni intézkedésekről pedig a kormányfő jövő péntekre ígért tájékoztatást.

Orbán elmondta: a betegek, a meghaltak és a rendelkezésre álló vakcinák, illetve a beoltottak közötti arány „szépen javulni fog” a következő időszakban. A miniszterelnök szerint két-három hét, „amíg átbillenünk”, vagyis lassan elérjük azt a pontot, amikor a vírust megölő oltások látványosan és érezhetően kifejtik hatásukat a halottak és a fertőzöttek számának tekintetében is.

Nem diktatúrában élünk, így nem lesz kötelező az oltás Magyaroszágon – válaszolta a műsorvezető kérdésére. 

A miniszterelnök szerint a magyar baloldalnak nem elég a történelem, ők mindig valakire akarnak támaszkodni: hol Moszkvára, hol Brüsszelre. Ez a politika létezik. Orbán azt mondta: ő magyarokban, a magyar tudásban bízik. Így ezért is nem követi a világ egyik vagy másik oldalát. A miniszterelnök a világot úgy szeretné berendezni, ami a magyaroknak jó, ami kényelmes, és az olyan törekvéseket, amelyek ezt megakadályoznák el kell hárítani, ha keletről, ha nyugatról jön.

A tegnapi magyar-olasz-lengyel találkozóról a kormányfő elmondta: Salvinit hősnek tekinti a tengeri migráció megállítása miatt. Szerinte a Néppártban (ahonnan a Fidesz kilépett) LMBTQ-őrület uralkodik.

 

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.