Nagyon elverte a Falco a Sopront

Farkas Bazsi 2021-03-17 19:39:00
Kerek 20 pont lett közte.

Falco Vulcano KC Szombathely - Soproni KC 107 - 87 (29-24, 26-20, 31-26, 21-17)

Bajnokság, 3. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Győrffy P., Tőzsér D., Söjtöry T. (Dernei G.)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 11/3, Váradi 19/6, Benke 10/6, Kovács 3, Keller 26. Csere: Perl 24/12, Barac 11, Doktor 3/3, Dancsecs -.

Sopron KC: Elmore 28/21, Thompson 12, Fazekas 2, Borisov 16/6, Padgett. Cserék: Halász -, Takács 9/9, Werner 4, Supola 7, Scholl 2, Sitku -.

Keller Ákos szerezte a találkozó első kosarát, teljesen megfeledkeztek róla a palánk alatt. Ezt követően azonban érkeztek a soproni pontok, Elmore és Thompson is betalált, Anderson kozmetikázott a másik oldalon. 4-6, nagy elánnal kezdtek a csapatok. Fazekas duplájára Benke büntetőből dobott kosarakkal válaszolt. Benke újabb pontjai pedig már döntetlenre hozták a csapatát. Váradi triplájával jutott tíz fölé a szombathelyi csapat, de Benke is betalált távolról. A vendégek nem játszottak jól ebben a periódusban, sok volt a rontott dobásuk. Borisov és Fazekas is hibázott, a Falco viszont szorgosan gyűjtögette a lepattanókat. Perl és Keller pontjaival nyitotta az ollót a Falco, 19-10, majd 21-12 a táblán. Váradi középtávolijával lett tíz közte. Elmore rázta meg magát a soproniaknál, zárkóztak a vendégek. 27-20-nál azonban már időt kellett kérnie Kosztasz Flevarakisznak. 29-24 a negyed vége.

 

Kovács duplájával folytatódott a mérkőzés, de a Sopron azonnal reagált: előbb egy dupla szottyant a szombathelyi gyűrűben, majd Borisov a sarokból dobott egy triplát. Benke hármast hibázott, az egyenlítésért támadott a Sopron, de Borisov eladta a labdát, az ellentámadásból Barac talált be. Perl triplája jókor jött a vasiaknak, de Kovács csak az egyik büntetőjét dobta be. Elmore triplája után lett ismét szoros a találkozó, de Perl is betalált távolról. A másik oldalon Takács is hármast dobott, amire Perl ismét távolról válaszolt. Doktor triplája után kért ismét időt a Sopron, 48-40 volt az állás. Váradi nyitotta tízre az ollót, amire Anderson még egy duplát rápakolt. 55-44.

 

Kosárváltással indult a második félidő, ahány támadás, annyi kosár, egyik csapat sem hibázott. Mindkét csapat jól elkapta a fonalat, de Falco őrizte előnyét, sőt Keller kosarával 16 ponttal is megléptek, Elmore egy triplával adta vissza a soproniak hitét. Borisov és Anderson is betalált távolról, a Sopron időt kért. A különbség azonban nem csökkent 78-62-re nőtt. Elmore büntetőire a remekül játszó Keller válaszolt, és Borisov triplája után is ő talált be szombathelyi oldalon. Anderson és Barac termelte a szombathelyi pontokat, magabiztos előnyt szedett össze a Falco. 86-70.

Váradi triplájával indult az utolsó negyed, a húszat pedig Barac tette közé. A negyed elején a lényegi kérdés el is dőlt, a falco gyakorlatilag bebiztosította győzelmét. 92-72-nél időt kért a Sopron, jelezve, hogy nem akarnak nagy zakóval hazamenni. 94-74, majd 96-76 az eredményjelzőn, a Sopron ismét időt kért. Perl kosarával nőtt a szombathelyiek előnye, Keller szerezte a Falco századik pontját. 107-87.

A Szombathely jobb volt ezen az estén, ekkora arányban is megérdemelten nyert - tudósított a bball1.hu szakportál.

Szólj hozzá!

Óvodások korcsolyaoktatását és állatvédő alapítványt is támogatnak az önkormányzati képviselők Győrben

Több mint 3 millió forintot osztanak szét a „kezdeményezések kerete” terhére.

Megduplázná a szociális támogatásokat és felújítási keretösszegeket a győri városvezetés

Pintér Bence szerint le vagyunk maradva más nagyvárosokhoz képest – a Zechmeister-terv a szociális szféra és az oktatási intézmények megerősítését is célozza.

Ingyenes zöldhulladék-leadás és kiegészítő szolgáltatások a GYHG-nál

Elindult az őszi zöldhulladék szezon Győrben – 100 kilogrammig díjmentesen lehet leadni a fásszárú hulladékot.

Látogatási tilalom lépett érvénybe a győri kórház égésplasztikai osztályán

Az akut légúti tünetekkel járó megbetegedések számának emelkedése az indok.

Barnamezős területekből alakítana ki új városrészeket a kormány

Szentgotthárdon és Monoron indulhatnak el az első lakásépítési projektek az Otthon Start Program keretében.

Bár Szombathely nem Hatvanpuszta, így is jönnek a zebrák

A város forgalmas közlekedési csomópontjain összesen 10 gyalogátkelőhelyet létesítenek. Soroljuk a helyszíneket.

Krakkóban aratott sikert a Krausz Ferencről szóló dokumentumfilm

A Nobel-díjas magyar fizikus életét és munkásságát bemutató alkotás a legjobb dokumentumfilm díját nyerte el a nemzetközi fesztiválon.

Cigicsempészeket fogtak a győri NAV pénzügyőrei

Az M1-es autópályán buktak meg, autóalkatrészek közé rejtették a szajrét. 

Új egészségügyi központ létrehozásáról dönt a pénteki közgyűlés Győrben

Felnőtt- és gyermek rendelő, ügyeleti helyiség és nyugdíjasklub is helyet kapna a belvárosi épületben. 

Megkezdődött a Napóleon-ház megmentése Győrben

Az ikonikus műemléképület az utolsó órában kaphat esélyt a pusztulás megállítására – háromlépcsős állagmegóvás indul.

Egy kőszegi önkormányzati képviselő feljelentette a rendőrségen a Bűnvadászokat

Bányai-Németh Gábor szerint a Mi Hazánkhoz köthető mozgalom önbíráskodást, személyes adattal visszaélést, és rágalmazást, valamint becsületsértést valósított meg.

Vitályos Eszter szúrós szemmel nézett Nagy Feróra, majd lehordta az ellenzéket

A kormányszóvivő elítélte a relativizálást, majd relativizálta a zenész botrányát. (Véleménycikk.)

Ágh Ernő feljelentést tett a rendőrségen az őt és fiát, az államtitkár Ágh Pétert SMS-ben megfenyegetővel szemben

Az SMS író azt írta, hogy reméli, áprilisban mind a ketten bitófán fognak lógni.

Az Országos Kereskedelmi Szövetség szerint az árrés-stop fenntartásának nincs létalapja

Szerintük a kormány által bevezetett intézkedés hosszú távon nem fékezi az inflációt, viszont súlyos károkat okoz a kisboltoknak és a hazai termelőknek.

Már országszerte igényelhető az ingyenes influenza elleni védőoltás 

A hatóságok szerint most érdemes beadatni az oltást, mielőtt az influenzavírus járványos méreteket ölt.

Pintér Bence szerint “Antal Imre bosszút áll a győrieken”

A két politikus újabb csörtéje az M19-es út felhatója miatt pattant ki.

Éjszakai pelenkák: a nyugodt alvás alapjai

Mi különbözteti meg az éjszakai pelenkákat a nappali típusoktól? Sok szülő számára a nyugalom megteremtéséről szól, de erősebb védelemre van szükség.

Komoly vasazót kaptak el a NAV-osok Szentgotthárdon

14 tonna illegális fémhulladékot foglaltak le.