Győrben és környékén is elszaporodtak az „unokázós” csalások

Papp László Tamás 2021-03-05 18:42:48
Erről a megyei rendőrfőkapitány beszélt az állománygyűlésen.

Dr. Urbán Zoltán László rendőr dandártábornok, rendőrségi főtanácsos, a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője 2021. március 3-án értékelte a főkapitányság 2020. évi tevékenységét – számol be a police.hu.

A megyei rendőrfőkapitány az elmúlt év feladatait értékelve kiemelte, hogy Győr-Moson-Sopron megyében tovább csökkent - 2019-ről 2020-re 9,7 százalékkal mérséklődött - a befejezett eljárásokban regisztrált bűncselekmények száma.

Szintén csökkent az előző évhez képest a százezer lakosra jutó regisztrált bűncselekmények mutatója (18,5 százalékkal), valamint a közterületen elkövetett bűncselekmények száma (9,4 százalékkal) megyénk illetékességi területén. Hangsúlyozta, hogy a fent elért eredmények nem valósulhattak volna meg a társszervek és együttműködő partnerek támogató munkája nélkül.

Fotó: Police.hu

Kiemelte, hogy 2020-as évben az országban és megyénkben is elszaporodtak az „unokázós” csalások. Az elkövetés módszere, hogy a családi alapon szerveződött bűnszervezet vezetői és tagjai Angliából hívták fel az időskorú sértetteket, majd hozzátartozójuknak kiadva magukat csaltak ki tőlük kisebb-nagyobb összegeket. Megyénkben ezen bűncselekmények elkövetőiként négy személyt fogtak el a rendőrök a tavalyi évben, akik jelenleg is letartóztatásban vannak.

A megyei rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési egységei, előadói célirányos felvilágosító munkát folytattak az idős korosztályú lakosság körében ezen cselekmények megelőzése érdekében. Ennek is köszönhető, hogy tizenkét esetben nem sikerült az elkövetőknek pénzt kicsalniuk a sértettektől, így ezek a bűncselekmények kísérleti szakban maradtak.

Megyénk illetékességi területén - az országos helyzettel megegyező módon - rendkívül kedvezően alakultak a közlekedési balesetek mutatói. Az előzetes statisztikai adatok alapján 2020. évben 25,5 százalékos csökkenést mutatott a személyi sérüléssel járó közúti közlekedési balesetek számadata a 2019-es évhez képest. Kiemelendő, hogy a halálos kimenetelű balesetek száma 52,4 százalékkal, a súlyos sérüléssel járó balesetek száma 25 százalékkal, míg a könnyű sérüléssel járó balesetek száma 23,5 százalékkal esett vissza – mondta el a megyei főkapitány.

2021-re célként fogalmazta meg a közlekedés biztonságának, valamint a lakosság szubjektív biztonságérzetének további javítását.

 

Szólj hozzá!

Kamion okozott halálos balesetet az autópályán Győr térségében

Heten utaztak a kisbuszban amivel ütközött, az egyik sérült a kórházban életét vesztette. 

Elfogadhatatlan a Beneš-dekrétumok 21. századi alkalmazása - állásfoglalást fogadott el az Országgyűlés külügyi bizottsága

A testület szerint a kollektív bűnösség elvére épülő szlovákiai joggyakorlat sérti a kisebbségi és tulajdonjogokat.

Egy kőszegi szálláshelyről terítette a drogot a dealer

A rendőrség 3 hónapra záratta be a szálláshely-szolgáltató üzletet.

Magyar Péter vezeti a TISZA-listáját

Rost Andrea a második helyet kapta.

MÁV-csoport: Menetrendi változások lépnek életbe a Győr-Bécs és az 1-es vasútvonalon

Pályakarbantartások miatt több járat közlekedése is módosul tavasszal.

Levette a napirendről a Győr-Szol átvilágítását a Fidesz-frakció

A közgyűlés ugyan elfogadta a költségvetést, de az eltűnt lakáskassza ügyéről továbbra sem tárgyalt a jobboldal. 

Bejelentették a Győrt is érintő magyar-cseh védelmi ipari együttműködést 

Ez volt az az esemény ahol történelmi távlatokat ígértek a Rábának, és ahol Szeles Szabolcs illetve Fekete Dávid képviselték Győrt a városvezetés helyett.  

Tárlatvezetések, beszélgetések és friss kiállítások a Rómer Múzeumban

Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.

Kényszermunkára kötelezte ismerősét egy férfi egy jánossomorjai sertéstelepen

Pénzt nem adott a munkájáért, és a rokonait sem engedte meglátogatni.

Magyar Péter: A Fidesz Vas megyében is a hulladékmaffia oldalára állt

A nagykölkedi gumihegy árnyékában fotózkodott a TISZA-párt miniszterelnöke.

A 4iG szerint nem a polgármester meghívását, hanem a komplett győri rendezvényt mondták le

Állításuk szerint levelük tartalma egyértelmű volt - néhány kérdés azért bennünk maradt.  

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.

Hónapok óta nem kaptak pénzt az SZKKA-nál gyakorlaton lévő diákok

A szombathelyi önkormányzat nemrég 20 millió forint támogatást adott a klubnak azért, hogy stabilan be tudják fejezni az idei bajnokságot.

Esküvő szállással: milyen lehetőségek várnak rád?

Az esküvők körüli szervezés és az ideális helyszín kiválasztása sok pár számára kihívást jelent.

Dan Brown nyolc év után visszatér

Gondolkodtál már azon, milyen érzés lehet egy írói szünet után ismét reflektorfénybe kerülni?