Kétéves kisgyerek hajtott műanyag kismotorjával a busz elé Győrben

Papp László Tamás 2021-02-22 15:53:46
A majdnem tragédiával végződő eset a Hédervári úton történt.

Egy kétéves gyermek hajtott az úttestre az autóbusz elé – írja a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőrkapitányság Bűnmegelőzési és Balesetmegelőzési Portálja.

Kis híján tragédia lett a kismotorozásból

Egy kétéves gyermek hajtott az úttestre az autóbusz elé. Győrben, a Hédervári úton, a Duna utca felől a Szövetség utca irányába haladt 2021. február 19-én 13 óra 20 perckor egy műanyag kismotoron egy két éves kisfiú, akit édesanyja körülbelül 15 méterre gyalogosan követett. A gyermek gondolt egyet, majd a járdáról a parkoló autók között az úttestre haladt.

Győrben, a Hédervári úton, a Duna utca felől a Szövetség utca irányába haladt 2021. február 19-én 13 óra 20 perckor egy műanyag kismotoron egy két éves kisfiú, akit édesanyja körülbelül 15 méterre gyalogosan követett. A gyermek gondolt egyet, majd a járdáról a parkoló autók között az úttestre haladt. Az ütközést a neki jobbról érkező helyi járatú autóbusz csak úgy tudta elkerülni, hogy buszsofőr vészfékezett, aminek következtében a tömegközlekedési eszközön egy utas elesett és megsérült, őt a mentők kórházba vitték. A gyermek a baleset bekövetkeztekor az autóbusz bal első kereke mellett állt meg műanyag motorjával.

Fotó: Police.hu

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága felhívja a szülők figyelmét arra, hogy kisgyermekükkel történő közlekedésük során mindig követeljék meg, hogy a gyermek a szülők mellett, karnyújtásnyira haladjon, akár gyalogosan vagy bármilyen játékeszközön közlekedjék is! – hangsúlyozza a közlemény.

A kicsik részére készült lábbal hajtható kismotorokkal, futóbiciklikkel a gyerekek rendkívül gyors haladásra képesek a szülők gyalogos közlekedéséhez viszonyítva. Gyermekünk biztonságos közlekedésre nevelésében a családnak kiemelt szerepe van. A kisgyermek először a szüleitől látja, hogy hogyan kell közlekedni, akár gyalogosan, később kerékpárral, vagy autóban ülve. Akarva-akaratlanul veszi át a jó, vagy éppen a rossz szokásokat, ezért a közlekedésben a család példamutatása elengedhetetlen – teszik hozzá.

Egészen kicsi kortól igyekezzenek a szülők elmagyarázni a legkisebbeknek, hogy mit, hogyan és miért kell csinálni az úton közlekedve. Tanítsuk meg nekik, hogy a gyalogos a járdán van a legnagyobb biztonságban, az út egyik feléről a másikra való átjutás – lehetőség szerint – a gyalogátkelő helyen történjen. Mutassuk meg, hogyan kell helyesen és biztonságosan átkelni a zebrán! – zárul a közlemény.

Szólj hozzá!

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.