Nem tudta befogni az Érdet az SZKKA

Farkas Bazsi 2021-02-20 17:50:00
A meccs végén még nagyon kapaszkodtak a szombathelyiek, de így is 2 gólos vendéggyőzelem született.

Hungast Szombathelyi KKA - Érd 27-29 (12-18)

NB I női felnőtt kézilabda, 12. forduló, zárt kapus.

SZKKA: Tomasevics – Mayer 1, Bandelier 6, Horilszka 8, Pődör R. 3, Horváth P. 2, Varga N. 1 Csere: Christe (K), Wald, Orbán 3, Agbaba 3., Szendrei, Franka, Biró.

A remek formában lévő Érd együttesét látta vendégül az Aréna Savariában a Hungast Szombathelyi KKA NB I-es csapata a K&H Ligában. Gorilszka góljaival tartottuk a lépést a mérkőzés elején, de aztán elhibázott helyzeteink után a vendégek elhúztak kettő góllal. Gorilszka és Pődör Rebeka találataival 5-5-re egalizáltunk, de aztán sorban maradtak ki a ziccerek, 6-9-es állásnál azonnal időt kért Marosán György. Tomasevics hiába védett hétméterest, a túloldalon Györkös nem csak nagyokat hárított, egészpályáról is betalált, így már öttel, 12-7-re vezetett az Érd. A lövőhelyzeteink megvoltak, de rendre elpuskáztuk őket, így a szünetre nem tudtunk zárkózni, a félidőben hat góllal mentek a vendégek, 12-18-at mutatott az eredményjelző - írja az SZKKA hivatalos weboldala.

A második félidőben teljesen más SZKKA jött ki a pályára, csapatunk nem adta fel a mérkőzést. Összeállt a védekezésünk, majd hosszú gólcsendet Gorilszka tört meg. Bandelier 5. góljával feljöttünk négyre (16-20), majd emberhátrányban is nagyot küzdve tovább csökkentettük a különbséget, a 45. percben már csak hárommal ment az Érd (19-22). Tomasevics fontos védéseket mutatott be, ennek ellenére újra elhúzott öttel a vendégcsapat (19-24). Két gyors Orbán-góllal megint visszajöttünk, majd Pődör is betalált, 24-27. A hajrára két gólra zárkóztunk, de hiába harcoltunk nagyot a második játékrészben, a fontos pillanatokban megremegtek a hazai kezek. Bár a második félidőt négy góllal megnyertük, az Érd távozott győztesként az Aréna Savariából. A végeredmény SZKKA-Érd 27-29.

Krokodil nyelt le egy nyolcéves kisfiút Indonéziában

Az apja utána ugrott, de nem tudta megmenteni.

Napos idővel kezdődik a hétvége

Az északi, északnyugati szél a déli órákig még nagy területen maradhat élénk, később fokozatosan mérséklődni kezd.

Kásler Miklós felfüggesztette az egynapos műtéteket

A kórházak tehermentesítése érdekében.

Gasper Okorn: Vannak nehéz idők, amikor semmi sem megy úgy, ahogy elképzeled

A Falco edzője nem túl vidám gondolatokat osztott meg.

Felfüggesztik a közlekedési vizsgákat

A közúti, a vasúti, a hajózási és a légügyi területet egyaránt érinti.

Nem értesítették a győri színházigazgatót, hogy nem ő nyerte a pályázatot

Megalázó: még csak nem is szóltak a színházat 12 éve igazgató Forgács Péternek, hogy Bakos-Kiss Gábor nyerte a pályázatot, a Facebookról értesült ő is.

Győrben és környékén is elszaporodtak az „unokázós” csalások

Erről a megyei rendőrfőkapitány beszélt az állománygyűlésen.

Hatalmas, 8,1-es erősségű földrengés rázta meg Új-Zélandot

Egyből kiadták a cunamiriadót a térségre.

Karácsony: Összeomlott a kormány oltási terve

Levélben kéri Orbánt és Káslert, hogy szervezzék meg a gyermekfelügyeletet.

Transzneműek is lehetünk az új Harry Potter-játékban

Eddig sosem látott szabadságot kapnak a játékosok.

Véglegessé vált az idei Forma-1-es versenynaptár

Március végén, Bahreinben lesz az első futam.

Hetvenévesen tojt tojást a világ legöregebb madara

Wisdom negyvenedik fiókája már ki is kelt.

Leváltják Forgács Pétert a győri színház éléről, az egyetlen nem győri jelölt nyerte a pályázatot

A határon túli színházakkal kapcsolatot építeni kívánó Bakos-Kiss Gábor lesz a Győri Nemzeti Színház új igazgatója.

Nemény András gyorsan teszteltette magát, amikor kiderült, hogy Dobrev Klára koronavírusos lett

Az Európai Parlament alelnöke kedden járt Szombathelyen, a polgármesterrel is találkozott.

75 koronavírusos beteg van jelenleg Sárváron

Rajtuk kívül 394 fő áll járványügyi megfigyelés alatt.

Az ellenzék szerint összeomlott a kormány járványkezelése

"Mi a bánat folyik itt? Mit csinál Orbán Viktor?" - többek között ezek a kérdések is elhangzottak.

Sárváron is felborult az oltás menetrendje

AstraZenecával oltottak volna a hétvégén, ez most csúszni fog.

Legjobb rendezés és legjobb mellékszereplő - két díjat is magyar filmek nyertek a Berlinalén

A Természetes fény és a Rengeteg - Mindenhol látlak című film is bekerült a díjazottak közé.

Orbán aláírta, de vajon mikor tudjuk meg, hogy mit?

Miközben a fél ország a Magyar Közlöny honlapján kattintgat lelkesen, aközben a magyar kormány és miniszterelnök saját Facebook-oldalával van elfoglalva.