A szombathelyi Vásárcsarnok átadása után rögtön megjelent a penészedés

Nagy Donát 2021-02-18 08:39:00
Vizsgálatot indít a piac felújításának körülményei miatt a városvezetés, a csökkentett műszaki tartalom lehet a fő gond.

A szombathelyi Vásárcsarnok bejáratánál Horváth Attila (Éljen Szombathely) alpolgármester tartott sajtótájékoztatón, amelyen elhangzott: nem teljesen átgondolt, hogy műszaki csökkentéssel épült meg a piac.

Lassan állandó rovatként jelentkezünk ebben a történetben

- hangzott el a a II-es csarnoknál tartott sajtótájékoztatón.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

A piac beruházásánál az eredetileg tervezett költségekhez képest több, mint 1 milliárd forinttal volt drágább a legolcsóbb ajánlat is.

De hogy azért valami legyen, az előző városvezetés műszaki tartalom csökkentést hajtott végre.

Így bár tény, hogy elkezdhették a felújítást, a csomagból nagyon sok előre tervezett módosítás kimaradt. A piac esetében ez a fém nyílászárók, a zöldtető, a hőszivattyú, a napelemek elhagyását is jelentette.

Igazából, végül ezt kaptuk, ahol állunk, lecserélték a nyílászárókat, kapott egy kis ráncfelvarrást kis túlzással az épület

- mondta Horváth, majd hozzátette:

az épület az átadását követően szinte azonnal elkezdett penészedni.

Ennek mértéke pedig már most kirívóan magas, és a festés felső részén annyira elterjedt, hogy már a szín sem látszik.

Ez a szakemberek szerint azért van, mert a műszaki tartalom csökkentés miatt lényeges elemek maradtak ki, amelyek többek között ezt akadályozták meg volna.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

 

Azonnal elrendeltek aerobiológiai mérést, ez alapján készül majd egy megoldási terv.

Az alpolgármester szerint döbbenetes, hogy szinte még el sem készült az előző, de már újra festeni kell. Ez 2 millió forint lesz, de azt nem tudni, mikor kell megismételni. Ez csak egy rövidtávú megoldás lesz, amolyan tűzoltás jelleggel.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

 

Ezen kívül egy hosszútávú terv is készül, ahol felmérik, hogy lehetséges-e szellőzők beépítése, vagy más megoldás-

Minden létező eszközzel meg fogjuk vizsgálni, hogy miért, és kinek a hibájából keletkezett ez a probléma

- jelentette ki az alpolgármester.

Az, hogy a végső megoldás mennyibe fog kerülni, egyelőre beláthatatlan, de a kormányzati elvonások miatt erre valószínűleg amúgy sem lenne pénze a városnak.

Szólj hozzá!

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.