A szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár is csatlakozik a Nemzetközi Könyvajándéknaphoz

Székely Zoárd 2021-02-08 18:39:00
Immár hetedik alkalommal.

A Berzsenyi Dániel Könyvtár az idei évben már hetedik alkalommal csatlakozik a Nemzetközi Könyvajándéknaphoz. A pandémiás helyzet kicsit megváltoztatta az ajándékozás szokásos menetét, de ez sem tántorította el a szervezőket az olvasás örömének továbbadásában. Az idei évben is lesz titkos tartalmú becsomagolt könyvajándék, meglepetés kölcsönzés és ismét könyveket ajándékozunk egy kicsiny falu óvodásainak – írják a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben.

Világszerte február 14-én ünneplik a Nemzetközi Könyvajándéknapot. A kezdeményezés legfőbb célja, hogy minden gyermek átélhesse az olvasás őszinte örömét, találkozzon a könyvek sokszínű világával. A Könyvajándéknap életre hívóinak álma valósulna meg, ha minden gyermek egy ajándékkönyvvel és egy mesével lenne gazdagabb.

A Berzsenyi Dániel Könyvtár az olvasás fontosságába vetett hittel áll a kezdeményezés mellé.

2021. február 12-én délelőtt Gasztonyba, a Tapsifüles Óvoda udvarára látogatnak a könyvtárosok, ahová könyvajándékot visznek a gyerekeknek. Az elmúlt évben hasonló csomaggal Csöngén, korábban Csipkereken jártak a szervezők.

Emellett szintén február 12-én:

  • Könyves Vakrandira (9-16 óráig) várják a titkokat és az olvasást szeretőket. Ezen a napon könyvtár előtti könyvespolcon találhatnak az olvasók becsomagolt könyveket. A könyvek tartalmát, műfaját csak egy-egy szóval áruljuk el a szervezők. Így a választás egy rejtvény, a megoldásért járó jutalom a csomagolás alatt rejtőző kötet.
  • Meglepetés kölcsönzés – Aki a Könyvterasz szolgáltatás (11-12 és 15-16 óra között) keretében, ezen a napon telefonon, vagy a honlapról elérhető űrlapon küldi el kérését, különleges figyelemben részesül! Választott könyvei mellé a könyvtárosok ajánlanak egy-egy kötetet, s rejtenek csomagjába meglepetésként.

Szólj hozzá!

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.