Az autóbalesetben elhunyt győri család két árván maradt lánya összetart

Pintér Bence 2021-01-23 17:20:57
A győri Ferenczy Melinda úgy döntött, felneveli a 14 éves Adriennt. Édesanyjukat, nevelőapjukat, édes- és féltestvérüket veszítették el egy autóbalesetben.

Tragikus körülmények között, egy pillanat alatt veszítette el édesanyját, nevelőapját, édes- és féltestvérét egy héttel ezelőtt Ferenczy Melinda és Adrienn – írja a Kisalföld az egy héttel ezelőtti tragikus baleset kapcsán, amelyben egy személyautó ütközött egy autószállító teherautóval.

A tragédia után szinte azonnal döntöttek a lányok: szeretnének együtt maradni,

a már egy éve külön, barátjával élő Melinda venné magához húgát. Édesapjukkal jó a kapcsolatuk, de régóta külön élnek. Ő és felesége, az elhunyt nevelőapa szülei, nagyszülei, az édesanya testvérei is lelki támaszai a magukra maradt lányoknak, amiben tudják, támogatják őket. A lányokat az elmúlt napokban támogatta a Jóakarat hídja alapítvány, a Győri Diák Röplabda Club, amelynek elhunyt testvérük a tagja volt, valamint a győri Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola.

„Tudom, hogy nem lesz könnyű, de szeretném befejezni, amit anya és a nevelőapám elkezdtek” – mondta eltökélten a lapnak Melinda. A Ferenczy-lányokat a Jóakarat hídja alapítványon keresztül is támogathatja bárki, utalás esetén a közlemény rovatba azt kell beírni: „Ferenczy Melinda javára”.

Szólj hozzá!

A Tisza szimpatizánsainak 98%-a biztosan elmegy szavazni - ezt mérte a 21 Kutatóközpont

A kutatás szerint nemcsak a pártok közötti különbség számít, hanem az is, hogy melyik tábor mennyire biztos abban: tényleg elmegy szavazni április 12-én.

A Zala-Müllex lett a befutó a nagykölkedi gumitelep felszámolására kiírt első pályázaton

80 ezer forint/tonna áron szállítják el néhány kilométerrel odébb a gumit.

Kamatmentes kölcsönnel segíti az első lakás megszerzését a győri önkormányzat

Megduplázták a támogatási keretet, így idén már 200 millió forint áll rendelkezésre a fiatalok és családok lakásvásárlásának támogatására.

Putyin rendszere egy tanár szemével – Oscar-díjas dokumentumfilm érkezik Győrbe

A Senki tanár úr Putyin ellen című film április 7-én a Rómer Házban látható, jelenleg máshol nem vetítik.

Végzős győri diákok mutatkoznak be a Rómerben – kiállítás nyílik a belvárosban

Március 26-án nyílik meg a SZE művészeti szakgimnazistáinak tárlata, amely egy hónapon át látogatható.

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak.