Keller Ákos győzelemmel mutatkozott be a Falcoban

Fehér Buda 2021-01-13 21:46:00
A válogatott center 13 pontot dobott a ZTE ellen.

Lake két jó büntetőjével indult a mérkőzés, Bonifert bravúros triplája után még a játékosok is mosolyogtak. Ezt követően viszont nem volt jókedvében a hazai csapat mestere, amikor Delas kosarával már a vendégek vezettek. 5-4-re, majd 12-7-re. Sok hibával játszottak a szombathelyiek, a lehető legjobbkor jött nekik Bruinsma és Dancsecs triplája, írja a BB1.hu. Barac kosaraival “lépett meg” a Falco 18-14-re. Keller Ákos a 7. perc végén szerezte meg első kosarát új csapatában, 20-14. Duren triplájával, Keller zsákolásával folytatódott a találkozó. Duren dobott még egy hármast, 24-20 lett az első negyed vége.

 

A második perc közepéig kellett várni az első pontokra, Perl büntetőzött jól, aki egy perccel később ziccerből is betalált, a ZTE még mindig nem dobott pontot. A tízet Keller tette közé, 30-20 volt a táblán.  A Falco nagyon jól kosarazott, Bruinsma zsákolása után időt is kért Luca Bechi. Kovács triplája után már 17 volt közte, Bonifert a hatodik perc közepén szerezte az első vendégpontokat ebben a negyedben, egy büntetőt dobott be. A Falco nagyon jól védekezett, minden felzárkózási kísérletet visszavertek. 46-28.

 

Parádésan kezdte a második félidőt a Falco. Két perc alatt kilenc pontot dobtak Perlék, időt kért a ZTE. Glenn duplájával folytatódott a találkozó, Duren is betalált, húsz volt közte. A Falco azonnal ritmust váltott, Barac szerzett újabb kosarat, nagyon jó napot fogtak ki a szombathelyiek. Duren tartotta a lelket a kék-fehéreknél, jól dobott a légiós, de nagyarányú különbség állandósult, a Falco bajnokesélyes csapathoz méltóan kosarazott. A játék minden elemében jobbak voltak. 68-49.

 

Az utolsó negyed elején edzőmeccs hangulata volt a találkozónak. Mindkét edző igyekezett sok mindent kipróbálni. Simon Kristóf zsákolása jelezte, hogy a nagy hátrány ellenére van motivációja a ZTE csapatának, míg a Falco Barac pontjainak örülhetett. A vasiak a biztos győzelem tudatában félgőzzel játszottak. Némi izgalmat először az hozott, hogy egy technikai hiba után a két a vezetőedző is összeszólalkozott egymással. Három perccel a vége előtt tíz pontra is felzárkóztak a vendégek, Perl pedig sportszerűtlen hibát kapott, nyolcra zárkóztak a vendégek. A végjátékot a Falco bírta jobban, megérdemelten szerezte meg újabb győzelmét. 81-70.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 81-70 (24-20, 22-8, 22-21, 13-21)

Bajnokság, 19. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Földházi T., Minár L., Boros T.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 4, Dancsecs 3/3, Benke 7, Bruinsma 14/6, Lake 7. Cserék: Perl 15/3, Keller 13, Kovács 6/6, Barac 12.

Zalakerámia ZTE KK: Duren 23/12, Bonifert 4/3, Delas 7/3, Vuko 10/6, Glenn 14. Cserék: Donaldson -, Simon 2, Szabó 8/3, Völgyi 2, Plézer -.

Szólj hozzá!

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.