Alekszej Navalnij bejelentette: vasárnap visszatér Oroszországba

Fehér Buda 2021-01-13 11:37:00
Az orosz ellenzék legismertebb tagját augusztusban mérgezték meg, azóta Berlinben lábadozik.

Alekszej Navalnij, az orosz ellenzék legnépszerűbb alakja bejelentette, azt tervezi, visszatér Oroszországba, írja a CNN. Navalnij azután hagyta el az országot, hogy megmérgezték, ezután Németországba ment, hogy felépüljön az őt ért támadásból. Ez, úgy tűnik, sikerült neki, Navalnij készen áll a hazatérésre.

A politikus a Twitteren osztotta meg a terveit, azt írja, sosem volt kérdés számára, hogy egyszer hazatér. Navalnij úgy tervezi, január 17-én, azaz vasárnap, repülővel fog hazatérni, a támogatóitól azt kérte, hogy találkozzanak vele a reptéren.

Fotó: ABC News

Navalnij ellen közben Oroszországban megindult egy eljárás, miután a börtönhatóságok beadtak egy keresetet az orosz bíróságoknak. A keresettel azt akarják elérni, hogy Navalnij egy régebbi, felfüggesztett börtönbüntetését változtassák meg, így a politikusnak le kellene ülnie a rá kiszabott ítéletet. Az orosz hatóságok szerint erre azért volt szükség, mert Navalnij megszegte a feltételes szabadlábra helyezésében leírtakat azzal, hogy Németországba utazott.

A politikus erről az Instagram-oldalán is beszámolt, egy videóban azt mondta, az ellene felhozott vádak egyértelműen koholmányokt, és az orosz hatóságok így akarják megakadályozni, hogy hazatérjen. 

Navalnijt még tavaly augusztusban szállították a berlini Charite kórházba, miután a politikust egy novicsok nevű idegméreggel mérgezték meg. Navalnij állapota hosszú időn keresztül válságos volt, majdnem belehalt a mérgezésbe. Miután az ügyből nemzetközi botrány lett, a Kreml tagadta, hogy bármi köze lett volna a ügyhöz. Mindeközben az orosz kormány 2020 végén csalással gyanúsította meg az ellenzéki politikust, így félő, hogy Navalnijra tényleg börtönbüntetés várhat otthon.

Szólj hozzá!

Adventi programkavalkád a Rómer Múzeumban

Kézműves foglalkozás, tárlatvezetés, koncert és könyvvásár várja az érdeklődőket decemberben.

Magyar Péter: Orbánék, a mesterséges intelligenciával gyártották a kamu adóemeléses dokumentumokat

Amit összedobtak, még hamisítványnak is ócska - állítja a pártvezető.

Beelőzték a gyorsétteremben, amitől úgy begőzölt egy férfi Sopronban, hogy egy akciófilmbe képzelte magát

Az egyik sértettet megverte, a másikat pedig kocsija motorháztetején hurcolta. 

Védett madarat ejtett csapdába egy vasi férfi

Az állatorvosi beavatkozás sem segített az állaton. Elpusztult.

Szerinted mi volt a leginkább „rage bait” 2025-ben?

Ez a kifejezés lett az év szava, ami a szándékosan dühöt keltő provokációt jelenti.

Jótékonysággal indult az advent a Győr-Szol telephelyén

A közszolgáltató idén először állított saját adventi koszorút az Orgona utcában.

10-15 százalékkal drágul a karácsonyfa idén

Az aszály és a kártevők növekvő jelenléte ellenére a minőségi hazai fenyők a teljes kereslet 75-80 százalékát fedezhetik.

Bővült az árrés-csökkentett termékek köre

Zsigó Róbert szerint decembertől több alapélelmiszer is olcsóbb lehet a boltokban.

Adót emelt a fideszes többségű sárvári testület

Néhány perccel később pedig már a TISZA-adóval riogattak.

Megkezdődött a facsemeték ültetése a "vasi ezres tűz" helyszínén

Csönge és Kenyeri jövőbeli erdeje kerül a földbe.

Megnyílt az Adventi Jótékonysági Faház Győrben

Idén 19 szervezet gyűjt adományokat.

Vádat emeltek az Audi szakszervezet vagyonából sikkasztó három férfival szemben

Több mint 500 millió forintot nyúltak le négy év alatt.

Megvannak a TISZA Győr-Moson-Sopron megyei országgyűlési képviselőjelöltjei

Diószegi Judit, Néher András, Bóna Szabolcs, Hallerné Nagy Anikó és Porpáczy Krisztina indulnak harcba 2026-ban.

Ősszel is erős maradt és továbbra is húzóágazat a hazai turizmus

Októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom Magyarországon a tavalyi évhez képest.