Néhány órán múlt, hogy nem végezték ki az amerikai halálsoron várakozó egyetlen női rabot

Fehér Buda 2021-01-12 14:12:00
Lisa Montgomery ma kapta volna meg a halálos injekciót, de egy bíró szerint mentálisan nincs kész a kivégzésre.

Az 52 éves Lisa Montgomery már több mint másfél évtizede ül szövetségi börtönben. A nőt még 2014-ben ítélték halálra, azóta várja, hogy végrehajtsák rajta az ítéletet. Montgomery ügyében tavaly történt előrelépés, így kiderült, hogy idén év elején kivégezhetik. A dátumot mára tűzték ki, ám egy bíró az utolsó előtti pillanatban leállította a folyamatot, mert attól tart,

Montgomery mentálisan már nem egészséges, ezért nem tudja felfogni, miért végzik ki.

A nő így 24 órás haladékot kapott, az sem elképzelhetetlen, hogy a bíró az idő lejártával újból kitolja majd a kivégzés időpontját, írja a Metro. Az Egyesült Államokban egyébként legutoljára 70 évvel ezelőtt végeztek ki egy olyan nőt, aki szövetségi börtönbe került.

Montgomery ügyvédjei örülnek a döntésnek, a nő képviselői már tavaly is fellebbeztek a döntés ellen, sikerült is elérniük, hogy Montgomery-t ne december 8-án végezzék ki. Az ügyvédek is azon az állásponton vannak, hogy a nő mentális betegségben szenved, ezért nem tudja felfogni, mi történik körülötte. Az USA alkotmánya pedig tiltja, hogy olyan embereket végezzenek ki, akik mentálisan nem egészségesek.

Az 52 éves nőt 17 évvel ezelőtt azért ítélték halálra, mert végzett egy 23 éves nővel. Montgomery azért látogatta meg a nőt, mert állítólag örökbe akarta fogadni az ő egyik kutyáját. Ám amikor odaért, egy kötelet tekert a nyolc hónapos terhes nő nyaka köré, majd megfojtotta. A babát ezután Montgomery egy konyhakéssel vágta ki a nő hasából, majd ezután azt akarta elhitetni az emberekkel, hogy az az ő kislánya. A lányt végül megtalálták, a baba csodával határos módon túlélte a borzalmakat.

Szólj hozzá!

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.