Hazahozta a győzelmet a Falco KC Szegedről

Fehér Buda 2021-01-10 20:46:00
Fölényes győzelemmel távoznak a szombathelyiek.

Bár a 18. forduló több, végletekig kiélezett mérkőzést is hozott, a Falco szegedi vendégjátéka is kimondottan ígéretesnek tűnt, hiszen a hazaiak a mérkőzés előtt a negyedik helyet foglalták el a tabellán. A sárga-feketék pedig abban a reményben léptek pályára, hogy egy esetleges győzelemmel újra az első pozícióba lépnek. A két gárda már összecsapott egyszer, akkor hosszabbításban nyert a Szombathely hazai pályán, írja a BB1.hu.

Váradi egy szép betörés után szerezte meg a találkozó első pontjait, amire Bruinsma pakolt rá még egy büntetőt, két villámgyors kosárral fordított a Szeged. Felváltva találtak a gyűrűbe a felek, minimális előnyre tett szert a Falco (12-15). Remek iramban zajlott az első negyed, 16-20-nál kért időt Szrecsko Szekulovics, aki a védekezéssel volt elégedetlen. Kezdtek meglépni a vendégek, de Dzeletovics öt pontot szerzett zsinórban, ezzel pedig visszahozta az övéit (21-23). Az utolsó percekben többet hibáztak a csapatok, semmi sem dőlt el. 24-26.

Egy Brown triplával már a Szedeák járt előrébbráadásul Kerpel-Fronius Gáspár is hozzátett még kettőt (29-26). Gasper Okorn időkérése után sikerült megállítania a hazai futást a Falcónak és vissza is vette a vezetést a csapat, továbbra is kiélezett volt a meccs (33-36). Innen indított egy 9-1-es rohamot a Szeged, amely így öt pont előnnyel mehetett a nagyszünetre. 42-37.

A fordulás után Dzeletovics 2+1-es akciójával már nyolc volt közte, de Benke gyorsan válaszolt. Fokozatosan lopta a távolságot a Szombathely, három perc játék után már időt is kért (45-44). Nem lassítottak a vendégek, Benke vezérletével újra ők vezettek. Borwn hármasa után úgy tűnt, hogy sikerült rendezni a sorokat a Szegednél, de két eladott labda után megléptek a vasiak a záró felvonás előtt. 54-62.

Perl betörésével hamar meglett a közte tíz, viszont Govens egy gyors hármassal reagált. Őrizte a megbízható előnyét Gasper Okorn alakulata, kezdett eldőlni a mérkőzés a negyedik negyed derekára, de azért hátra még nem dőlhettek a sárga-feketék (64-74). Kezdtek elfogyni a hazaiak, elegyénieskedték a támadásaikat, így pedig már nem tudtak érdemben visszajönni a meccsbe. Mindez azt jelentette, hogy idegenben is legyőzte a Szegedet a Falco, amely így visszavette a vezető helyét a tabellán. 71-83.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 71-83 (24-26, 18-11, 12-25, 17-21)

Bajnokság, 18. forduló
Szeged, Városi Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Frányó P., Nagy V.

Szeged: Kerpel-Fronius G. 4, Govens 17/3, Brown 16/6, Dzeletovics 18/3, Dickey 13. Cserék: Keller -, Kerpel-Fronius B. -, Mayer 3/3, Olasz -.

Falco: Váradi 18/6, Doktor 2, Benke 12/3, Bruinsma 9/6, Searcy 17. Cserék: Perl 15/3, Dancsecs 3/3, Barac 3, Lake 4.

Szólj hozzá!

Pintér Bence: Újra indulok a polgármesteri székért!

Az is kiderült, hogy a TSZV-nek van 15 egyéni jelöltje.

Pintér Bence: Fekete Dávid és a Győr-Szol hülyének néz mindenkit

A polgármester szerint a cég cáfolata csak trükk a számokkal, és továbbra sem tudni, hogy hol a pénz!

Kávé, festmények és múzeumi szakmai nap - februári programok a Rómer Múzeumban

Tárlatvezetés a Café Kultúrban, szakmai nap múzeumi dolgozóknak, és még több izgalmas időszaki kiállítás várja az érdeklődőket februárban Győrben.

A Győr-Szol-t azonnal megvédte saját médiacége az eltűnt(?) milliárdok ügyében

Ráadásul ők már azt is tudják, hogy Pintér Bence lepaktált a TISZA Párttal. 

A járdán akarta elütni haragosát egy nő Győrben

Meglátta a zebránál, dühbe gurult, majd megfenyegette, hogy megöli - három évet is kaphat.

A Győr-Szol szerint nem tűnt el 1 milliárd 700 millió forint

Közleményben reagált a cég Pintér Bence kijelentéseire.

Kiskorú gyermekével lopatott egy nő Szombathelyen

Egy doboz gyógynövényt tartalmazó étrend-kiegészítő kapszulát csent el.

30 és 100 négyzetméteres lakások is lesznek a szombathelyi volt SZTK-épületében kialakítva

Üzleteknek és egészségügyi szolgáltatóknak is alakítanak ki helyiségeket.

Tanúként hallgatja ki a Rendőrség Pintér Bencét a fideszes miniszteri biztos, országgyűlési képviselőjelölt által felügyelt önkormányzati cég furcsa szerződései ügyében

A polgármester szerint a cég többször kijátszotta azt, hogy ne kelljen közbeszerzést kiírniuk, így az általuk kiválasztott vállalkozásoknak szignóztak ki munkákat.

Szijjártó Péter: hatszáz munkahely vált betonbiztossá a MAM-Hungáriánál a kormány támogatásával Vaskeresztesen

4 milliárd 500 millió forintnyi fejlesztést jelentett be a miniszter. A kormány 870 millió forintnyi támogatást csap hozzá a költségekhez.

Házasság hete 2026 Győrben - a hűség szabadsága

Előadások, séták, gyertyafényes randevúk és közös élmények várják a párokat február 1. és 19. között.

Gyorsabban melegszik a Föld, mint ahogy a modellek követni tudnák – a légszennyezés eddig elfedte a helyzet valódi súlyosságát

Az 1,5 °C-os melegedési küszöb felett olyan világba lépünk, ahol már nemcsak fokozatos, hanem láncreakciószerű és visszafordíthatatlan éghajlati változások indulhatnak be.

Megjelent az M86-M87-es utak kivitelezésének közbeszerzése

Az üzemeltetési, fenntartási és finanszírozási feladatok is a pályázóé lesznek.

84 százalékos profit, nulla közbeszerzés - Pintér Bence szerint így működik a győri üzleti csoda

Furcsa szerződések, szétbontott megbízások és extraprofit egy olyan cégnél, amelynek papíron nincs is fizikai dolgozója.

2026-ban június 12-13-án és 16-án rendezik meg Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt

Idén ünneplik az ír-magyar diplomáciai kapcsolatok 50 éves évfordulóját, így a város a fesztivál eseményei során kiemelten együttműködik Írország Magyarországi Nagykövetségével.

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.