Tél kapitány kezd kifulladni, mától emelkedik a hőmérséklet

ugytudjuk.hu 2020-03-26 06:07:00
Hamarosan visszatér a tavasz.

Csütörtökön a Dunántúl nyugati, délnyugati tájain még változatlanul sok felhő valószínű. Másutt északkelet felől fokozatosan vékonyodik, szakadozik a felhőzet, és napközben többórás napsütés várható változó mennyiségű és vastagságú felhőzettel, amely északkelet felé haladva lesz egyre vékonyabb. Számottevő csapadék már nem valószínű, legfeljebb a nyugati, délnyugati határ mentén fordulhat elő jelentéktelen eső. Több helyen megerősödik a keleti szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon 6 és 11, a Dunától keletre 11 és 16 fok között valószínű, de a keleti határ mentén 17, 18 fok sem kizárt. Késő estére többnyire 1 és 9 fok közé hűl le a levegő.

Pénteken nyugaton, délnyugaton kezdetben erősen felhős lesz az ég, majd arrafelé is fokozatosan szakadozik, csökken a felhőzet, és pár órára kisüt a nap, másutt jellemzően gyengén felhős, napos idő lesz. Csapadék nem valószínű. A keleti, északkeleti szelet élénk, elsősorban délnyugaton erős lökések is kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 19 fok között alakul.

Szombaton a fátyol- és gomolyfelhők mellett többórás napsütés várható, csapadék nem valószínű. A légmozgás mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -1 és +6, a legmagasabb nappali hőmérséklet 16 és 20 fok között alakul.

Vasárnap több-kevesebb napsütésre lehet számítani fátyol- és gomolyfelhőkkel. Főleg a nap második felében a gomolyfelhő-képződés erőteljesebb lehet, és ekkor elszórtan alakulhat ki záporeső, egy-egy zivatar. Az északi szél többnyire mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +6, a legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között alakul.

Szólj hozzá!

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.