Győzelemmel rajtoltak a magyarok a női röplabda Európa-ligában

Fehér Buda 2019-05-25 18:28:00
A francia csapatot gyűrték maguk alá.

A magyar női röplabda-válogatott 3-1-re legyőzte a francia csapatot az Európa-liga arany divíziójának első, nyíregyházi fordulójában szombaton.

A tavaly ezüstérmes, az augusztusi, budapesti társrendezésű Európa-bajnokságra készülő magyar válogatottból Bodovics Hanna, Dégi Barbara, Takács Doroti és Török Kata maradt ki az első fordulós összecsapáson. A két válogatott az előző Európa-liga-sorozatban is egy csoportban szerepelt, akkor a magyarok mindkét mérkőzést megnyerték.

A német Schwerinben röplabdázó Szakmáry Gréta sikeres támadásaival kezdődött a találkozó, de a franciák hamar eltüntették négypontos hátrányukat. A magyar csapatnak többször is problémája akadt a nyitásfogadással, így sokáig nem tudott közelebb lépni riválisához. A hajrá előtt egyenlített a hazai válogatott (20-20), ám a nyitó játszma szoros küzdelemben így is a franciáké lett.

A második szettben összeszedettebben röplabdázott Jan De Brandt együttese: Tálas Zsuzsanna feladásaiból sokkal jobb hatékonysággal támadtak csapattársai, mint korábban, ráadásul nyitások és sikeres blokkok után is több pontot szerzett a magyar válogatott, amely nagy különbségű részsikerrel egyenlített.

A harmadik felvonásra sort cserélt De Brandt, aki már az Európa-liga előtt kijelentette: a sorozatot az Európa-bajnoki felkészülésnek rendeli alá, így minden játékosának lehetőséget fog adni a bizonyításra. A magyar csapat új felállásában is jól röplabdázott, folyamatosan növelte előnyét. A franciák hiába cseréltek többet is, nem tudták tartani a lépést a házigazdával, amely így hamarosan megfordította a szettállást.

A negyedik etap első harmada szoros küzdelmet hozott, és a szett derekáig sem sikerült jelentős előnyt kialakítania az ekkor két ponttal vezető magyar csapatnak. A hazaiak tartani tudták a néhány pontos különbséget, mert mindig volt valaki, aki a nehéz helyzeteken átlendítette a válogatottat. A hajrát már kényelmes, négypontos előnnyel várhatta a magyar csapat, amely Pekárik Eszter blokkjával 1 óra 53 perces győzelemmel kezdte a 2019-es Európa-ligát.

"Az a legfontosabb, hogy mindenki megérezze, milyen nemzetközi mezőnyben játszani, és azt, hogy nem hat-hét játékosból áll a csapat, hanem mind a 16-18 röplabdázó egyenértékű tagja a keretnek" - mondta a találkozó után Jan De Brandt szövetségi kapitány. Hozzátette, elégedett a játékkal, örül, hogy a nemzeti csapat két különböző felállásban is eredményesen játszott, de a fő cél továbbra is az augusztusi Eb.

"Hiába vannak mérkőzések, folytatjuk a kemény fizikai munkát a jövő héten is. Lesznek változások a keretben a horvátok elleni találkozóra, végig rotálni fogom az együttest" - mondta a belga szakember. Az El-ben három csoportban zajlanak a küzdelmek, a kvartettek első helyezettjei csatlakoznak a házigazda horvát válogatotthoz a június 21-22-i varasdi négyes döntőben. Amennyiben a B csoportot a horvát együttes nyeri, akkor a három csoport legjobb másodikja kerül még elődöntőbe.

(MTI)

Szólj hozzá!

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein. 

Almásfüzitő lesz a nagykölkedi gumik egyik végső állomása

Lépéscsillapító burkolatként, és zajcsökkentő falként születnek újjá. De lesz olyan, ami egészben, egy telepen nézi végig az idők végeztét.

Tarr Zoltán és Tanács Zoltán miniszterek, Bódis Kriszta kormánybiztos lesz a TISZA-kormányban

Tarr Zoltán miniszterként felel majd a színház-, a tánc- és a zeneművészet, valamint a magyar film politikai befolyás alóli felszabadításáért és fejlesztéséért.

Sör, zene és közösség: jön a III. Sör & Művészet Győr Fesztivál

A szervezők idén is négynapos, ingyenes belvárosi programokkall készülnek.

Magyar Péter: a TISZA Párt nem kér Szijjártó Péterből

Az alakuló kormány új jelöltet vár a Fidesz–KDNP-től az Országgyűlés alelnöki posztjára.

Egy évvel a spanyol giga áramszünet után: nem a megújuló energiák buktak meg, hanem a rendszer

Egy részletes nemzetközi vizsgálat szerint összetett hálózati hibák vezettek az Ibériai-félszigetet megbénító áramkimaradáshoz.

Honvédelmi Minisztérium: Indul a jelentkezés a táborokba 

Nyugalom! Továbbra sincs háború, ezek csak nyári programok fiataloknak, ahol közel hatvanféle tematika közül lehet választani.

Vádat emelt a győri ügyészség: nem volt bekötve a biztonsági öv, halálos baleset lett a vége az M85-ösön

Egy fáradtság miatt bekövetkezett vezetői hiba és egy elmulasztott biztonságiöv-használat együtt vezetett tragédiához.

Lépj be az életmentők közé: a plazmaadás hálás feladata

Sokan tisztában vannak azzal, hogy a véradás nélkülözhetetlen a modern orvoslásban, viszont a plazmaadás jelentőségét kevesen ismerik.

Magyar Péter levelet kapott Mészáros Lőrinctől – vagy Várkonyi Andreától – miszerint a TV2 nem eladó

A leendő miniszterelnök szerint dehogynem, csak a milliárdosnak elfelejtettek szólni. Aki  ezzel a levéllel végre beismerte, hogy a csatorna az övé.

Nem áll le a szemétszállítás május 1-jén Győrben

Az ünnepnap a gyűjtést nem érinti, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva tartanak.

A Fidesz-frakció tagja lesz a TISZA számára láthatatlan képviselő

Nagyon úgy néz ki, hogy Ágh Péter felveszi a mandátumát.

Pintér Bence visszaszerezte az adatbetekintés jogát Győrben – „Átvilágítjuk az önkormányzati cégeket”

Másfél év után újra ráláthat a városi cégek működésére a polgármester, de a kulcsjogkörök továbbra is a Fidesz kezében maradtak.

Országos sikertörténet Győrben - a szakképzés legtehetségesebb diákjai mutatták meg tudásukat, tehetségüket

A döntő ismét megmutatta, hogy ezekben a diákokban hatalmas potenciál rejlik.

A megállapodás szerint városi delegáltnak is kell lennie az SZKKA felügyelőbizottságában, de úgy delegált a cég új tagot, hogy a szombathelyi önkormányzat erről még csak nem is tárgyalt

Az állami 15 millió forintos mentőöv is kevésnek bizonyult, továbbra is végrehajtás van a helyi profi kézilabdát üzemeltető Kft-én.