Ötödik lett az Eb-n és kijutott a vb-re a két szombathelyivel felálló U17-es fociválogatott

ugytudjuk.hu 2019-05-16 15:37:00
A Haladás kapusa, Hegyi nagyokat védett a rendes játékidőben. A másik szombathelyi, Szalay Szabolcs pedig berúgta a végén a tizenegyesét.

A magyar U17-es válogatott az ötödik helyért lépett pályára utolsó írországi Európa-bajnoki mérkőzésén, de az ötödik hely megszerzésénél sokkal fontosabb tétje volt a belgák elleni csütörtöki találkozónak: a mérkőzés győztese bebiztosíthatta részvételét az őszi, brazíliai világbajnokságra.

Az első negyedórában valamivel veszélyesebbek voltak a magyarok támadásban, de a belgák támadóiban is benne volt egy-egy váratlan villanás lehetősége. A belgák kétszer jártak nagyon közel a vezetés megszerzéséhez az első 45 percben, előbb Landu talált keresztlécet, majd egy szabadrúgás után Nizet lövése vágódott ki a bal kapufáról, gól azonban nem született a szünetig.

Fordulás után két komoly lehetősége is volt a magyar válogatottnak néhány percen belül, előbb Major lövését blokkolta egy védő, majd Kata próbálkozásánál védett a kapus. Az 56. percben azonban vezetést szereztek a belgák, egy jobb oldali szabadrúgás után a hosszú saroknál érkező Kalulika elé pördült a labda, ő pedig két lépésről a hálóba helyezett (0-1). Nem fogta meg a magyar csapatota gól, a középkezdés után előbb Kosznovszky lövését tolta szögletre a kapus, majd Komáromi helyezett a jobbösszekötő helyéről a bal kapufa mellé. A 61. percben egy nagyszerű akció végén egyenlítettek a magyarok: Bekker keresztlabdája után Buna jobbról a kapu elé ívelt, a rövid saroknál érkező Komáromi György pedig a bal alsó sarokba bólintott (1-1).

A 73. percben a Haladás kapusa, Hegyi Krisztián védett nagyot De Wolf távoli próbálkozásánál, majd egy oldalszabadrúgásnál is hárítania kellett.

A 83. percben ismét Hegyi volt munkában, de vetődve védett egy lapos lövést. A háromperces hosszabbításban sem dőlt el a találkozó, tizenegyeslövések döntöttek arról, hogy mely csapat utazhat az őszi világbajnokságra. A meccs végén beállt a Haladás csatára, Szalay Szabolcs, aki belőtte a tizenegyesét - épp úgy, ahogy a másik négy magyar is. A belgáknál De Wolf hibázott, így a magyar válogatott szerezte meg az ötödik helyet és utazhatnak Brazíliába a világbajnokságra

(via mlsz.hu)

Közös listát állít Budapesten és az EP-választáson a DK, az MSZP és a Párbeszéd

A közös EP-lista vezetője Dobrev Klára lesz, a lista első négy helyét a DK kapta.