Fontos idegenbeli Falco-siker

Vágvölgyi Bálint 2019-03-20 19:42:00
Kecskeméten győztek Govensék.

KTE-Duna Aszfalt - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (21-26, 23-21, 13-25 23-23)

Bajnokság, 23. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok,
V.: Cziffra Cs., Farkas G., Nyilas I. (Dr. Gencsev P.)

KTE: Wittmann 14/9, Green 2, Mészáros 11/3, Dramicsanin 14/6, Karahodzsics 13. Csere: Dimics 2, Djeraszimovics 15, Molnár D. 2, Kucsera 3/3, Molnár M. 4, Plézer -, Fülöp -.

Falco: Govens 13/3, Perl 19/3, Balmazovics 5/3, Bruinsma 8/3, Reddic 18. Csere: Curry 9/3, Váradi 14/3, Tóth N. 6, Bíró -, Hódi 3/3, Körmendi -.

Két csalódott csapat találkozott egymással a Messzi István Sportcsarnokban. Perl vezérletével a Falco kezdett jobban, a második perc végén 2-9 volt az állás - írja a BB1, kosaras szakportál. Éledezett a KTE, az első negyed derekán 15-17-ig zárkóztak a hazaiak. Reddic vette vállára a csapatát, a tízedik perc Green ziccerével zárult (21-26).

Másfél perc alatt Bruinsma, Curry és Tóth is betalált a vendégektől, 21-32-nél idő kért Forray. Váradi és Curry triplájával már tizenhét volt közte, 0-12-es szériát futott a Falco, jött is az újabb időkérés. Dramicsaninék 7-0-val visszajöttek tízre, ekkor már Okorn hívta magához övéit (28-38). A hajrában egészen háromig csökkent a differencia, a félidőben 44-47 állt a táblán.

Két gyors Reddic-kosárral indult a második játékrész. Perl nagyot játszott, szép lassan visszatornászta tízre a különbséget a Falco. A 24. percben, 49-59-nél időt kért Forray. Hiába, újabb 0-7 után megint tizenhét lett a különbség. Reddic már tizennyolcnál járt, 49-68-nál újabb timeout következett. A záró felvonás 57-72-ről indult.

A Kecskemét védekezése csődöt mondott, gyengén kosárlabdáztak Wittmannék. Hiába próbálkozott mindennel Forray mester, ma nem volt ellenszer a Falco játékára. Kosárra kosár volt a válasz, a negyedik negyed döntetlennel zárult, így összességében ilyen arányban is megérdemelten nyert a Szombathely.

Az önkormányzat bevonásával fog bármi is történni a szombathelyi Nagyszállóval

A parkoló kérdésben is minden segítséget meg fog adni a városvezetés.

Nyakkitekeréssel fenyegette a kalauzt a szombathelyi vonaton egy férfi

Annak ellenére szállított kerékpárt, hogy azon a járaton a kerékpár szállítása tilos volt.

2027-től új villanyvonatok járnak Szombathely és Budapest között

Az óránkénti 160 kilométeres sebességre képes ötrészes járművek hossza 106,2 méter, az ülőhelyek száma a nyári és téli üléselrendezéstől függően rugalmasan változtatható.

Zöld Bajnok díjat nyert Szombathely

Szombathely minden várakozást felülmúlt.

Győrszentivánon két rákkeltő anyag tekintetében veszélyeztetettség áll fenn

Elkészült a civil légszennyezettség-mérés szakmai értékelése.

Homlok ne hazudj! Erzsi takarodj!

Felirat jelent meg a Haladás Sportkomplexum oldalán.

Magyar Péter: Nem úszhatja meg a maffiaállam feje, Orbán Viktor

Több ezer fő vett részt Magyar Péter budapesti tüntetésén.

Átépítik a szombathelyi Sportliget rendre víz alá kerülő sétányát

A tervezésnél a dozmati víztározó kapacitásában bíztak.

Dézsi: Borkai egy tátongó seb Győr lelkén és testén

Mesterséges intelligenciával szerkesztett videók léteznek csak Dézsi szerint, olyan nem, amivel zsarolni lehetne.

A szombathelyi börtönbe akart drogot csempészni a győri férfi

Mobiltelefonok és adathordozók is voltak a csomagban.

„Magukat kihuzatták” – közzétette a hangfelvételt Magyar Péter

Varga Judit volt igazságügyi miniszter beszél a felvételen arról, hogy fideszes politikusok kihúzatták a nevüket a Völner-Schadl-ügy irataiból.

Zebrán gázolt a szentgotthárdi nő

A balesetben a sértett nyolc napon túl gyógyuló súlyos sérülést szenvedett.

Kuznyecov: minden győri álma a feljutás

A második helyen álló győriek hátránya hét pont a listavezető Nyíregyháza mögött, utánuk azonban nagyon szoros a mezőny.