Jászberényben javított a Falco

Vágvölgyi Bálint 2019-05-02 20:37:00
Több, mint 20 pont lett közte.

A hazaiaktól Pitts, Coleman és Cseh, a vendégektől Perl és Balmazovics hiányzott sérülés miatt. Govens-Curry alley ooppal indult a mérkőzés. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, kosárra kosár volt a válasz, hol egyik, hol másik gárda vezetett. A harmadik percben, 17-15-nél Okorn kérte ki a mérkőzés első idejét. 19-19-es döntetlennel ért véget az első tíz perc, a vendégektől tíz pontot Reddic szerzett - írja a BB1.hu, kosaras szakportál.

Másfél percet kellett várni az első kosárra a folytatásban, amit Ruják jegyezett, majd a másik oldalon éppen ő faultolt, Reddic hozott össze egy 2+1-es akciót. Újra a falcós center volt eredményes, 21-24-nél Lazics kért időt. A 14. percben Alekszandrov megsérült, elsőre nem tűnt komolynak a dolog, de besétált az öltözőbe, és már nem is állt vissza a játékba. Nem sokkal később Reddic kapott sportszerűtlen faultot. Nem volt magas a színvonal, fordult a kocka, a félidőben 36-32 volt az állás.

Váradié volt az első kosár a fordulás után. A Falco átrohant ellenfelén, két és fél perc alatt 0-9-cel kezdett, 36-41-nél időt kért Lazics. Hiába, 20-2-es szériát ment a Szombathely (38-52). 0.4 másodperccel a harmadik negyed vége előtt Curry dobhatott hármat, hibátlanul, így 44-57-ről indult a záró etap.

Rakics triplájával hozta vissza tízre a csapatát, Govens válaszolt rá, majd Bíró is rátett egy trojkát a különbségre. Váradi nehéz helyzetből értékesített egy középtávolit, ezzel először lett húsz közte, 47-67-nél időt kért a JKSE. A végére lehetőséget kaptak a fiatalok is, a Falco már nem engedte ki a győzelmet a kezéből, a második félidőben átszaladt ellenfelén, és megérdemelten nyert.

JP Auto-Jászberényi KSE - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 57-78 (19-19, 17-13, 8-25, 13-21)

Felsőházi középszakasz, 6. forduló
Jászberény, Belvárosi Általános Iskola
V.: Cziffra Cs., Praksch P., Goda L. (Balogh L.)

JKSE: Ruják 6, Rakics 11/3, Brbaklics 8/3, Alekszandrov 4, Pantelics 10. Csere: Kerpel-Fronius 10/6, Czirbus 8, Fekete -.

Falco: Govens 11/9, Curry 11/6, Váradi 11/3, Bruinsma 13/3, Reddic 21. Csere: Tóth N. 2, Bíró 6/6, Hódi -, Verasztó 3/3, Körmendi -.

Közös listát állít Budapesten és az EP-választáson a DK, az MSZP és a Párbeszéd

A közös EP-lista vezetője Dobrev Klára lesz, a lista első négy helyét a DK kapta.