Fotó: Vágvölgyi Bálint

Főtáblás az Egis Körmend a FIBA-kupában

Vágvölgyi Bálint
2019. július 18. csütörtök, 15:25
Ha a Falco kiesik a Bajnokok Ligája selejtezőjéből, ők is vállajak a második számú sorozatban való szereplést.

A FIBA Europe Cup sorozat 2019/2020-as szezonjára huszonkét csapat nevezését fogadták el. Ebből tizenkettő automatikusan főtáblás lesz, tíznek selejteznie kell, tizenöten pedig a BL-selejtezők után csatlakoznak a mezőnyhöz - írja a BB1.hu, kosaras szakportál.

 

Az alábbi csapatok szerepelnek a főtáblán:

Spirou Charleroi (belga bronzérmes), Brussels Basket (belga negyedik), Egis Körmend, Pécsi VSK-Veolia, Bahcesehir (török kilencedik) , Medi Bayreuth (Bundesliga tizenkettedik), CSU Sibiu (román ezüstérmes), Landstede Zwolle (holland bajnok), Ironi Ness Ziona (izraeli ötödik), Levski Lukoil (bolgár ezüstérmes), Jenyiszej Krasznojarszk (VTB Liga hetedik), Apoel BC (ciprusi bronzérmes).

 

Kiemelt csapatok a selejtezőben: Dnyipro (ukrán negyedik), ZZ Leiden (holland bronzérmes), Karsiyaka (török tizenegyedik), U-BT Cluj-Napoca (román bronzérmes), Kataja Basket (finn hatodik).

 

Nem kiemelt csapatok a selejtezőben: Borisfen (ukrán bronzérmes), BC Rahoveci (koszovói ezüstérmes), Boras Basket (svéd ezüstérmes), BC Beroe (bolgár bronzérmes), Tartu University (észt ötödik).

 

A selejtezők október 2-án október 9-én lesznek, a sorsolást július 24-én, Münchenben tartják. Az már biztos, hogy nem lesz földrajzi korlátozás.

 

Az is eldőlt, hogy a Bajnokok Ligája selejtezőiben induló csapatok közül húsz lesz, amelyik kiesés esetén vállalja a második számú sorozatban való szereplést:

 

Z Mobile Pristina (koszovói bajnok), Donar Groningen (holland ezüstérmes), Benfica Lisbon (portugál ezüstérmes), Kapfenberg Bulls (osztrák bajnok), Inter Bratislava (szlovák bajnok), Södertälje Kings (svéd bajnok), Keravnos BC (ciprusi bajnok), Cmoki Minszk (fehérorosz bajnok), Balkan Botevgrad (bolgár bajnok), Fribourg Olympic (svájci bajnok), Bakken Bears (dán bajnok), CSM CSU Oradea (román bajnok), Kyiv-Basket (ukrán ezüstérmes), Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, Legia Warsaw (lengyel nyolcadik), Mornar Bar (montenegrói ezüstérmes) Nyizsnyij Novgorod (VTB Liga hatodik), Antwerp Giants (belga ezüstérmes), BK Ventspils (lett bajnok), Telekom Bonn (német hetedik).

 

comments powered by Disqus
Van még itt cikk a témában:
Twitter megosztás Google+ megosztás